18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ponoć się wystraszył

Kim nie ma litości. Posłał 50 tysięcy osób na koszmarne męki

15.02.2020  13:59
Kim nie ma litości. Posłał 50 tysięcy osób na koszmarne męki
Kim nie ma litości. Posłał 50 tysięcy osób na koszmarne męki Fot: KCNA VIA KNS/AFP/East News

Kima, żadna choroba się nie ima, a jednak się wystraszył. Posłał 50 tysięcy ludzi na morderczą wyprawę, ale nie zamierza w żaden sposób ich wspierać i wypełniać "świętego" obowiązku.

Gigantyczny tłum Koreańczyków wyruszył właśnie w pielgrzymkę na szczyt Pektu-san. To jedno z najważniejszych miejsc w Korei Północnej. Jest niemal święte - utrzymuje się, że to właśnie tam urodził się Kim Dzong II - ojciec Kim Dzong Una. Choć najprawdopodobniej to - co w przypadku Korei i jej bajek sprzedawanych ludziom - jest zwykłą bujdą.

Jedną z takich bujd ma być brak koronawirusa w Korei. Według oficjalnych przekazów z zamkniętego państwa, rządzonego przez dyktatora, nikt tam jeszcze nie umarł, a nawet się nie zaraził. Mimo to Kim już zdążył odizolować część obywateli, umieszczając ich na odległej wyspie.

Kim się boi

Jeszcze rok temu Kim pozował na górze Pektu-san, zasiadając na białym rumaku. Teraz jednak nie zamierza uczcić ojca w miejscu jego rzekomych narodzin. Choć utrzymuje się, że jest odporny na choroby, ba, nawet się nie wypróżnia (co ludzkie, jest mu obce), Kim miał przestraszyć się koronawirusa.

Biedny, nieśmiertelny przywódca narodu, mógłby zachorować, ale to, jego zdaniem, nie grozi poddanym. A jeśli grozi... cóż, są mniej ważni. 50 tysięcy osób ruszyło więc najprawdopodobniej pod przymusem na morderczą wędrówkę. Do przejścia mają setki kilometrów, a idą bez żadnych maseczek czy ochrony. Świętość Kima ważniejsza jest od wszystkiego.

Czytaj także