18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wieczne kimanie racz mu dać panie?

"Kim Dzong Un nie żyje" - pokazali wideo z pogrzebu

Wojciech Kozicki
28.04.2020  12:56
Czy Kim Dzong Un nie żyje? Tajemnicze nagranie krąży po kraju
Czy Kim Dzong Un nie żyje? Tajemnicze nagranie krąży po kraju Fot: YouTube

Czy Kim Dzong Un umarł? Korea Północna nie potwierdziła, że nastąpiła śmierć dyktatora, ale teraz ma kłopot, bo do sieci trafiło szokujące nagranie. Ktoś informuje, że pyzaty przywódca już kima wiecznie. Czy aby na pewno jest to fake news?

„Kim Dzong Un nie żyje” – padają słowa w tajemniczym nagraniu, które krąży w Korei Północnej blisko granicy z Chinami. Władze starają się zatrzymać jego rozpowszechnianie i ustalić autora, bo obawiają się reakcji obywateli i "problemów społecznych"

Co się dzieje z Kim Dzong Unem?

Nagranie przypomina typowy materiał propagandowy nadawany przez północnokoreańską telewizję. Widać na nim m.in. pogrzeb Kim Dzong Una w Pyongyangu. Czy może jednak jest to autentyczne nagranie przygotowane przez reżim, które wyciekło za wcześnie? Wcześniej do sieci trafiło też zdjęcia martwego Kima w trumnie.

Zgodnie z nagraniem, Kim umarł 25 kwietnia. Tak jak przewidywano, zastapi go jego siostra Kim Jo Dzong. Okazuje się jednak, że kobieta rządząca Koreą Północą może być straszniejszym potworem niż jej brat i dziadek.

Czytaj także
Przeczytaj więcej