18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wojna z nadwagą?

Kim Dzong Un przeszedł wielką przemianę. Walczy z chorobą?

10.06.2021  19:42
Kim Dzong Un przeszedł na dietę?
Kim Dzong Un przeszedł na dietę? Fot: Alexander Khitrov/Shutterstock

Po opublikowaniu najnowszych zdjęć północnokoreańskiego dyktatora znów zaroiło się od plotek. Kim Dzong Un wygląda o wiele szczuplej, co zdaniem części obserwatorów świadczy o tym, że zmaga się on z chorobą. Czyżby przywódca wypowiedział wojnę dodatkowym kilogramom?

Kim Dzong Un po ponad miesięcznej nieobecności wygłosił swoje pierwsze przemówienie. Uwagę obserwatorów przykuło nie to, co mówi, ale jak wygląda. Północnokoreański wódz przez ostatnie tygodnie przeszedł ogromną metamorfozę.

Kim Dzong Un zrzuca kilogramy

Najnowsze zdjęcia Kima przeanalizowali dziennikarze NK News. W porównaniu do zdjęć z ubiegłego roku ma on o wiele szczuplejszą twarz, jego garnitur nie jest już opięty, a palce nie przypominają nabrzmiałych serdelków. Nawet nadgarstki wodza nie są już takie jak kiedyś.

Nie wiadomo co doprowadziło do utraty tak dużej liczby kilogramów u Kim Dzong Una. 37-latek podobnie jak ojciec, nigdy nie zaliczał się do osób uprawiających sport lub przejmujących się dietami.

PAP/EPA

Profesor Vipin Narang z Massachusetts podczas wywiadu z "Independent" stwierdził, że zrzucenie kilogramów mogło być spowodowane kłopotami ze zdrowiem. Według służb wywiadowczych Korei Południowej, Kim w zeszłym roku ważył około 140 kilogramów.

Jeśli nagła utrata wagi jest spowodowana stanem zdrowia, walka o sukcesję może już mieć miejsce za kulisami, a ta zmienność może być problemem dla świata zewnętrznego - mówił profesor.

Spekulacje dotyczące zdrowia dyktatora pojawiają się od lat. W 2014 Kim zniknął z życia publicznego na ponad miesiąc, po czym pojawił się z laską. Niepokojąca absencja miała także miejsce w 2020 roku. Zdaniem części informatorów koreański przywódca przeszedł wtedy operację serca. Czyżby Koreańczycy potrzebowali nowego dyktatora?