18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

blady strach

Panika w Korei! Kim zablokował miasto, jest przerażony

26.07.2020  17:03
Koronawirus w Korei Północnej. Kim zablokował miasto
Koronawirus w Korei Północnej. Kim zablokował miasto Fot: Alexander Khitrov/Shutterstock

Pierwszy przypadek i pierwszy taki strach w Korei Północnej. Władze przyznały się do porażki - epidemia dotarła do ich kraju.

Kim Dzong Un podobno niczego się nie boi, niestraszne są mu choroby i jest niczym młody bóg - ma nadprzyrodzone zdolności (np. się nie wypróżnia). Mimo to na Koreę padł właśnie blady strach, a przywódca-dyktator w panice kazał zablokować jedno z miast.

Zaraza w Korei

W Kaesong odnotowano podobno PIERWSZY przypadek zakażenia koronawirusem. Pojawił się pacjent z typowymi dla SARS-COV-2 objawami. O zakażonym mężczyźnie miały informować nawet północnokoreańskie media, podając, że do kraju dotarł niestety "złośliwy wirus".

Co ciekawe, choć o pandemii głośno od ponad pół roku, a przecieki z Korei Północnej mówiły już wcześniej o zakażeniach, a nawet o tym, że sam wielki Kim Dzong Un chowa się przed patogenem, władze dopiero teraz potwierdzają pierwsze zakażenie. Co więcej, twierdzą, że zakażonym jest mężczyzna, który uciekł z Korei Północnej do Korei Południowej, a później do ojczyzny powrócił. Z zagranicy przyniósł zaś ze sobą zarazę.

Czytaj także
Przeczytaj więcej