18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kima ciągle ni ma

Kim Dzong Un nie żyje? Koreę czeka głód, ludzie panikują

30.04.2020  08:52
Kim Dzong Un nie żyje? Koreę czeka głód, ludzie panikują
Kim Dzong Un nie żyje? Koreę czeka głód, ludzie panikują Fot: KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Gdzie jest Kim Dzong Un? Ciągle nie wiadomo, a spekulacje nie ustają. Wątpliwości dopadły już nawet Koreańczyków.

Kim Dzong Un przeszedł operację serca! Kim Dzong Un jest w stanie wegetatywnym. Kim Dzong Un nie może chodzić, jest sparaliżowany/chowa się przed koronawirusem/odpoczywa i ma się dobrze. Kim Dzong Un nie żyje! Spekulacje nie ustają, a jaka jest prawda?

Już ponad pół miesiąca dyktator z Korei Północnej nie daje znaku życia. Nie podjął żadnej ważnej decyzji, nie pokazał się publicznie i tylko płyną od "niego" tajemnicze listy do przywódców niektórych państw świata. Czy jednak on je pisze?

Koreańczycy panikują

Strach o stan Kima ogarnął już nawet mieszkańców Korei Północnej. Nic dziwnego, wszak zniknięcie ich przywódcy może budzić ogromny niepokój. W Korei panuje dyktatura, czy śmierć Dzong Una ją obali? A może będzie jeszcze gorzej?

Urzędnicy najwyższego szczebla i najbogatsi przedsiębiorcy twierdzą, że zniknięcie Kim Dzong Una jest dziwne i spekulują, czy ma problemy ze zdrowiem. Część z nich twierdzi, że przywódca musi być w ciężkim stanie i poddawany jest eczeniu

- podaje Daily NK.

USA: nic nie wiemy

Jak z kolei podaje BBC, również Stany Zjednoczone zaczynają poważnie obawiać się o życie i zdrowie Kima, ale też Koreańczyków oraz... pokój na świecie. Jak wiadomo, prowadzą z Koreą rozmowy na temat pokoju atomowego. Zniknięcie dyktatora jest bardzo zagadkowe, a jak przyznaje Mark Pompeo, wbrew słowom Donalda Trumpa, USA nie mają pojęcia, co dzieje się z Kimem.

Nic nie wiemy, nie mamy nic nowego do powiedzienia

- oznajmił Pompeo.

Wyraził też obawy, że bez Kima Koreę czeka ogromny kryzys.

Istnieje realne ryzyko, że w Korei Północnej nastąpi głód, niedobór żywności - mówił. - Uważnie obserwujemy każdą z tych rzeczy, ponieważ mają one realny wpływ na naszą misję denuklearyzacji Korei Północnej.

Przeczytaj więcej
Komentarze