18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czy kima wiecznie?

Kim Dzong Un nie żyje? Tajemnicza absencja tyrana

01.06.2021  16:25
Gdzie jest Kim Dzong Un? Tajemnicze zniknięcie potwora
Gdzie jest Kim Dzong Un? Tajemnicze zniknięcie potwora Fot: Laski Diffusion/Laski Diffusion/East News

Korea Północna i zaginiony przywódca? Gdzie się podział Kim Dzong Un? Południowokoreańskie media informują, że komunistyczny dyktator nie pokazał się publicznie od 25 dni. Czy ma problemy ze zdrowiem. A może już kima wiecznie?

Korea Północna wstrzymała oddech, Kim Dzong Un nie był widziany publicznie od 25 dni, co jest najdłuższą nieobecnością w tym roku. O sprawie poinformowało południowokoreańskie ministerstwo ds. zjednoczenia, które zajmuje się sprawami związanymi z Koreą Północną. Władze w Pjongjangu jak na razie nie wydały w tej sprawie żadnego komunikatu.

Zniknięcie Kim Dzong Una. Gdzie jest przywódca Korei Północnej?

Jak podaje Interia, Kim Dzong Una ostatni raz widziano publicznie 6 maja, gdy wziął udział w sesji zdjęciowej wspólnie z rodzinami północnokoreańskich wojskowych po występach artystycznych, co potwierdza południowokoreańska agencja prasowa Yonhap. Przypomnijmy, że w kraju szaleje koronawirus, chociaż reżim oficjalnie twierdzi, że w Korei Północnej nie zostało odnotowane nawet jedno zakażenie.

We wtorek Yonhap podał, powołując się na anonimowe źródła, że rządząca partia Korei Płn. utworzyła w styczniu nowe stanowisko pierwszego sekretarza, który będzie mógł zastępować Kima na ważnych posiedzeniach partyjnych i będzie de facto urzędnikiem numer dwa na szczycie władzy w Pjongjangu – pisze Interia.pl

Przypominamy, że w 2020 roku Kim również zniknął na 20 dni. Pojawiły się wówczas spekulacje, że tyran zmarł, a zastąpić miała go jego okrutna siostra. W końcu jednak pyzaty dyktator pojawił się na uroczystym otwarciu nowej fabryki nawozów.
Oficjalna północnokoreańska gazeta Rodong Sinmun opublikowała niedawno propagandowe fotografie z ostatniego prowokacyjnego testu rakietowego Pjongjangu. Nie ma na nich Kim Dzong Una. Co więcej, do głosu znów dochodzi jego siostra, grożąc Korei Północnej wojną.

Czytaj także
Przeczytaj więcej