18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zapowiadał masakrę

To on strzelał w szkole. "Śmiali się, że jest gejem"

Wojciech Kozicki
26.05.2022  11:29
Strzelanina w szkole. Nowe informacje o mordercy - Salvador Ramos zemścił się za prześladowanie przez rówieśników?
Strzelanina w szkole. Nowe informacje o mordercy - Salvador Ramos zemścił się za prześladowanie przez rówieśników? Fot: AP/Associated Press/East News

Strzelanina i masakra w szkole podstawowej w Teksasie. Ujawniono, że psychopata ostrzegał zanim zaczął zabijać, ale nikt nie zareagował. Teraz CNN ujawnia kim naprawdę był Salvador Ramos i jakie miał problemy. Okazuje się, że reakcja powinna nastąpić znacznie wcześniej, a być może nikt by nie zginął. 

Strzelanina w szkole podstawowej Robb Elementary w Teksasie i nowe informacje o mordercy. Gubernator stanu Teksas Greg Abbott ujawnił, że psychopata ostrzegał w mediach społecznościowych, że dokona masakry. Media dotarły jednak do wstrząsających faktów z życia mordercy i ujawniły kim naprawdę był Salvador Ramos. Jaki motyw kierował 18-letnim psychopatą? Czy zabił dzieci, bo był prześladowany i wyśmiewany w szkole?

Strzelanina w szkole w USA. Kim był Salvador Ramos?

Matka Ramosa, Adriana Reyes, wyraziła zaskoczenie masakrą i oświadczyła, że jej syn „nigdy nie był osobą agresywną”. CNN podaje natomiast, że Ramos był „samotnikiem i członkiem lokalnej latynoskiej społeczności, który miał niewielu lub nawet żadnych przyjaciół”. Podobno był też gnębiony przez rówieśników (z ang.„bullied”) z powodu tego, że był biedny i miał tanie ubrania, a do tego malował sobie oczy. Podobno śmiano się też z jego wady wymowy i szydzono, że mógł być gejem ze względu na styl ubierana.

Pewien nastolatek, który chce pozostać anonimowy, ujawnił CNN, że grał z Ramosem w gry na Xbox, a morderca "najbardziej lubił strzelanki i gry FPP", takie jak np. Call of Duty. Wiadomo również, że wdawał się w bójki z rówieśnikami.

Sąsiad Ramosa powiedział lokalnej stacji Newsy, że Ramos pracował w Wendy’s. Inni pracownicy lokalu uważali Ramosa za "agresywnego i dziwnego", a do tego wysyłał kobietom „nieodpowiednie wiadomości".

Sąsiedzi zeznali, że Ramos w dniu strzelaniny kłócił się ze swoją babcią, która była wściekła, ponieważ nie zdał egzaminów w szkole. Po tym, gdy ją postrzelił, wyszedł z domu i rozbił jej samochód. Sąsiedzi opisują też życie Ramosa jako "ciężkie". Wychowywał się bez ojca, którego matka starała mu się za wszelką cenę zastąpić. Mieszkał u dziadków – podaje  portal Marca.

Strzelanina w szkole w Teksasie. Nowe informacje

Ujawniono też nowe informacje o przebiegu strzelaniny. Salvador Ramos rozbił samochód w pobliżu szkoły, a następnie upuścił torbę z amunicję. Był uzbrojony w karabin AR-15, które legalnie kupił na 18. urodziny, a więc na kilka dni przed masakrą. Zabił 21 osób, w tym 19 dzieci. Policja ujawniła też informację jak dokładnie przebiegała strzelanina i jak szaleniec dostał się do budynku szkoły.

Wiadomo już, że Ramos na kilkadziesiąt minut przed masakrą, rozsyłał wiadomości w internecie, w których zapowiadał zabicie własnej babci, a później strzelaninę w szkole.

To był cichy chłopak. Nie integrował się z innymi, nie wdawał się w relacje z pracownikami. Po prostu pracował i dostawał za to pieniądze - powiedział menadżer Adrian Mendes z Wendy's. (CNN)