18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Hollywood w żałobie

Nie żyje legenda kina. Kirk Douglas miał 103 lata

06.02.2020  07:32
Nie żyje legenda kina. Kirk Douglas miał 103 lata
Nie żyje legenda kina. Kirk Douglas miał 103 lata Fot: Shutterstock

Jedna z największych legend kina, gwiazdor Hollywood Kirk Douglas nie żyje. Zmarł 5 lutego 2020 roku w Los Angeles. Artysta miał 103 lata.

O śmierci legendy kina poinformował jego syn, także aktor, Michael Douglas.

Z wielkim smutkiem informujemy, że Kirk Douglas opuścił nas dzisiaj w Los Angeles, w wieku 103 lat

- przekazał aktor.

Dla świata był legendą, aktorem ze złotego wieku filmów, filantropem, którego przywiązanie do sprawiedliwości i wartości, w które wierzył, stanowiło dla nas wszystkich wyzwanie - dodał.

Kirk Douglas debiutował w 1946 roku w filmie "Dziwna miłość Marthy Ivers". Szczyt kariery osiągnął rolą przywódcy w powstaniu niewolników, w kultowym "Spartakusie" Stanleya Kubricka z 1960 roku. Wystąpił w ponad 80 filmach i 9 sztukach teatralnych. Trzy razy nominowany był do najważniejszej nagrody filmowej na świecie - Oscara, którą w 1996 roku został uhonorowany za całokształt twórczości.

Życie Kirka było niezwykle twórcze, pozostawił po sobie bogatą spuściznę filmową, która przetrwa przyszłe pokolenia, oraz historię wybitnego filantropa, pracującego na rzecz społeczeństwa i pokoju na świecie

- powiedział Michael Douglas.

Kirk Douglas i Michael Douglas
Przeczytaj więcej
Komentarze