18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żółte antidotum

Matka kazała pić dzieciom mocz. Myślała, że chroni przed COVID-19

Bartłomiej Ciepielewski
17.02.2021  14:34
Zamiast szczepień wolała pić mocz
Zamiast szczepień wolała pić mocz Fot: Carmen Steiner/ EAST NEWS

Zwolenniczka środowisk antyszczepionkowych poiła swoje dzieci moczem, gdyż myślała, że ochroni on przed zachorowaniem na COVID-19. Kobieta zasugerowała się fake newsem, którego znalazła w Internecie.

Śledczy z londyńskiej Healthwatch Central badają sprawę kobiety, która kazała swoim dzieciom pić mocz. Matka była przekonana o właściwościach zdrowotnych uryny.

Powiedziano nam o fałszywych środkach zaradczych i spiskach udostępnionych za pośrednictwem WhatsApp. To, w połączeniu z brakiem zaufania do „oficjalnych” kanałów informacyjnych, stanowi problem, który wymaga podkreślenia i rozwiązania - poinformowała Olivia Clamer z Healthwatch Central West London.

Zwolenniczka środowisk antyszczepionkowych przyznała, że o antycovidowym działaniu moczu dowiedziała się z mediów społecznościowych.

Myślała, że mocz ochroni przed koronawirusem

Kobieta pochwaliła się, że mocz podawała nie tylko dzieciom, ale sama również korzystała z urynowej terapii. Jak twierdzi, jest to metoda o wiele bezpieczniejsza od przyjmowania produkowanych w laboratoriach szczepionek.

Według statystyk coraz więcej osób kieruje się znalezionymi w Internecie fake newsami na temat koronawirusa. Populacja „moczopijców” może w najbliższym czasie znacząco wzrosnąć.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze