18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Horror w Ukrainie

Kobiety GWAŁCONE GODZINAMI, potem MORDOWANE

20.03.2022  16:05
Kobiety w Ukrainie są brutalnie gwałcone
Kobiety w Ukrainie są brutalnie gwałcone Fot: Tinnakorn jorruang/Shutterstock

Wojna w Ukrainie trwa 25. dzień, a nieludzkie zachowania armii rosyjskiej wstrząsają regularnie resztą wolnego świata. Agresja, często wobec kobiet, jest drastyczna. Armia rosyjska, w charakterystyczny dla siebie sposób, nie cofa się przed gwałtami.

Kobiety, które zdecydowały się zostać w kraju lub którym nie udało się z niego uciec, często przechodzą przez niewyobrażalne piekło. Armia rosyjska już historycznie zaistniała w świadomości jako ta, która nie cofa się przed gwałtem. Teraz nie jest inaczej.

Rosja popełniła na Ukrainie prawie wszystkie możliwe zbrodnie wojenne, jakie widziała ludzkość

- powiedziała w niedzielę wicepremier Ukrainy Olha Stefaniszyna.

Kobiety gwałcone i mordowane w Ukrainie

To właśnie ona dodatkowo dodała wstrząsającą informację, że "ukraińskie kobiety były gwałcone godzinami, a następnie mordowane". Jak widać, rosyjscy żołnierze nie są w stanie cofnąć się przed najgorszymi zbrodniami.

Stefaniszyna w rozmowie z brytyjską stacją Sky News oceniła, że w miarę upływu kolejnych dni sytuacja na Ukrainie staje się coraz poważniejsza i wskazała, że "liczba ofiar cywilnych jest o wiele większa niż ofiar w siłach zbrojnych Ukrainy".

Jest absolutnie konieczne, aby nikt nie przyzwyczajał się do wojny. Trwamy, stawiamy opór i będziemy silniejsi. Ukraina będzie stawiać opór tak długo, jak będzie to konieczne, aby zapewnić, że na tej ziemi w XXI wieku nie będzie terroru, nie będzie ludobójstwa

- powiedziała.

O gwałconych kobietach Stefaniszyna wspomniała, kiedy zapytano ją o przykłady potworności armii rosyjskiej. Zapewniła, że istnieją "potworne historie" kobiet, które "były gwałcone godzinami, a następnie mordowane" przez rosyjskich żołnierzy. "Każdy pojedynczy żołnierz, który popełnił tę zbrodnię wojenną, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności" - zapewniła.