18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

miłość motorem wojny?

Kochanka Putina nietykalna! USA PRZERAZILI SIĘ GNIEWU TYRANA

Emilia Waszczuk
25.04.2022  19:19
Kochanka Putina bezkarna. Sankcji nie będzie
Kochanka Putina bezkarna. Sankcji nie będzie Fot: Vasily Smirnov/Shutterstock

Amerykanie boją się gniewu Władimira Putina. Rezygnują z sankcji na kochankę tyrana. Twierdzą, że to mogłoby... zbytnio go rozsierdzić.

Jest jedna rzecz, której nie można zrobić, bo Władimir Putin mógłby rozsierdzić się do granic możliwości. Jaka? Atak w jego kochankę! Alina Kabajewa, domniemana partnerka rosyjskiego tyrana, ukrywa się gdzieś w świecie z trójką dzieci (te podobno spłodził Putin), a konsekwencje wojny spływają po niej jak po kaczce. I zdaje się, że będą spływać dalej.

Biały Dom zrezygnował bowiem właśnie z nałożenia na kobietę specjalnych sankcji finansowych. Amerykanie nie cofają się przed karaniem samego Putina i jego kumpli oligarchów, nakładają na Rosję i Rosjan kolejne uciążliwe ograniczenia i debatują nad kolejnymi. Zamrozili już nawet majątki córek Władimira Putina, ale ugodzić w jego kochankę nie mają odwagi.

Kochanka Putina nietykalna?

Jak podaje "Wall Street Journal", sankcje na Alinę Kabajewą były poważnie rozważane i już niemal przyjęte. Biały Dom zrezygnował z nich jednak w poniedziałek i to w ostatniej chwili. Tuż przed podjęciem decyzji doszło do interwencji rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Jej członkowie uznali, że nałożenie sankcji finansowych na kochankę Putina, byłoby zbyt "eskalacyjne" i mogłoby źle wpłynąć na negocjacje pokojowe. Mówiąc prościej - Władimir Putin mógłby się wściec bardziej, niż za cokolwiek innego i zaatakować ze zdwojoną mocą, a może nawet eskalować inwazję na inne kraje.

"Wall Street Journal" donosi jednak, że Biały Dom nie powiedział ostatniego słowa. Wybranka serca Władimira Putina nadal może zostać objęta sankcjami, a jej majątek może ulec zamrożeniu. Karty pozostają na stole.

Alina Kabajewa - kim jest miłość Putina?

Plotki o romansie Władimira Putina i Aliny Kabajewej krążą w Rosji i świecie już od kilkunastu lat. Polityk i była gimnastyczka doczekali się już ponoć wesołej gromadki dzieci (troje). Nigdy nie potwierdzili swojego związku, wielokrotnie jednak pokazywali się razem publicznie, a kobieta otwarcie głosi poparcie dla polityki Kremla i broni jego decyzji, także tych związanych z wojną w Ukrainie.

Alina Kabajewa ma 39 lat, co oznacza, że jest 30 lat młodsza od swego rzekomego kochanka. W przeszłości rozwijała karierę gimnastyczki artystycznej. W letnich igrzyskach olimpijskich w Atenach w 2004 roku zdobyła złoty medal. Była też dwukrotną mistrzynią Europy (2001 i 2002) i mistrzynią świata (2001 i 2003).

W 2004 roku Kabajewa rozpoczęła karierę w polityce, a od 2008 roku miała związać się z Władimirem Putinem. Od 2007 roku była deputowaną rosyjskiej Dumy i od tej pory ściśle wspierała politykę Kremla. W 2014 roku objęła stanowisko przewodniczącej rady nadzorczej rosyjskiego holdingu medialnego, Narodowej Grupy Medialnej i odeszła z polityki.