18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Stawia sprawę jasno

KOLEJNA RUNDA NEGOCJACJI Z ROSJĄ. Wiemy, czego chce Putin

01.03.2022  16:20
Czego chce Władimir Putin?
Czego chce Władimir Putin? Fot: Frederic Legrand - COMEO/Shutterstock

Ukraiński portal ZN.UA przekazał, że druga runda negocjacji ukraińsko-rosyjskich negocjacji rusza już w środę. Dyplomaci ujawnili, czego chce Władimir Putin, by zakończyć trwającą wojnę.

Pierwszą rundę negocjacji z Rosją przeprowadzono w poniedziałek. Głównym celem rozmów było wstrzymanie ostrzału na terenie kraju. Jak jednak wiadomo, rozmowy nie przyniosły oczekiwanego skutku, gdyż nawet w trakcie spotkania wojska rosyjskie nie wstrzymały działań wojennych.

Ukraina zażądała podczas negocjacji, by strona rosyjska przerwała ogień, ale ta nie obiecała tego - informuje glavcom.ua.

Podczas poniedziałkowych negocjacji, które zorganizowano przy ukraińsko-białoruskiej granicy dyplomaci ustalili priorytetowe tematy, a także wyznaczyli pewne decyzje.

Czego chce Rosja?

Portal glavcom.ua poinformował, że kolejne rozmowy między Ukrainą a Rosją rozpoczną się w środę. W trakcie spotkania pojawią się już konkretne żądania ze strony Władimira Putina, których zrealizowanie ma zakończyć działania rosyjskich wojsk na terytorium Ukrainy.

Według nieoficjalnych informacji Rosja chce m.in. by Ukraina miała status państwa neutralnego, a także by uznała niepodległość tzw. republik ludowych, które powstały na terytorium obwodów ługańskiego i donieckiego na wschodzie Ukrainy.

logo Tu się dzieje