18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Miała makabryczne objawy

Kolejna śmierć po szczepieniu na COVID-19

Wojciech Kozicki
17.03.2021  18:16
Zgon po szczepieniu preparatem od AstraZeneca. Czy ta szczepionka jest bezpieczna?
Zgon po szczepieniu preparatem od AstraZeneca. Czy ta szczepionka jest bezpieczna? Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Szczepionka na COVID-19 od firmy AstraZeneca jest tak bezpieczna jak zapewniają jej producent i WHO? Media podają, że odnotowywane są kolejne zgony i powikłania po szczepieniu. Tymczasem w Hiszpanii niedługo po przyjęciu dawki zmarła kobieta.

Firma AstraZeneca zapewnia, że jej szczepionka na COVID-19 jest w pełni bezpieczna, a tymczasem kolejne kraje decydują się o wstrzymaniu szczepienia tym preparatem. Sytuacja robi się poważna, bo odnotowano kolejny zgon, który nastąpił w krótki czasie po przyjęciu dawki od AstraZeneki. Czy to ona spowodowała śmierć Hiszpanki?

Zgon po szczepieniu preparatem od AstraZeneca. Czy ta szczepionka jest bezpieczna?

Jak podaje Polsat News, nie żyje mieszkanka hiszpańskiej miejscowości Marbella na południu kraju. 43-letnia nauczycielka przyjęła pierwszą dawkę szczepionki od AstraZeneki i już po 3 godzinach poczuła silne bóle głowy. Jej stan zdrowia zaczął się pogarszać i trafiła do szpitala, a później mimo komplikacji zdrowotnych, odesłano ją do domu. Chociaż miała gorączkę, a bóle głowy nie ustąpiły, w ciągu kilku dni wróciła do pracy w szkole.

Lekarze twierdzili, że pojawiła się u niej negatywna reakcja na szczepionkę przeciw SARS-CoV-2 – podaje Polsat News.

11 marca we wtorek stwierdzono zgon. Próbowano ją ratować i przeprowadzono operację, ponieważ w mózgu pacjentki doszło do pojawienia się obrzęku oraz krwotoku. Minęło wówczas dokładnie 11 dni od przyjęcia szczepionki.

Hiszpańskie media przypominają, że w kraju zdarzały się już przypadki po przyjęciu szczepionki AstraZeneki, gdy u pacjentów wystąpiła zakrzepica zatok żylnych mózgu oraz zakrzepica żyły wrotnej. Premier Pedro Sanchez zdecydował, że szczepienie preparatem AstraZeneki zostało wstrzymane na 15 dni, by sprawdzić jego ewentualne powiązania z niepożądanymi skutkami ubocznymi.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze