18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

gra w statki

Kolejny "russkij karabl paszoł na ch...". Daleko już nie popłynie

Emilia Waszczuk
12.05.2022  15:48
Rosja straciła kolejny statek
Rosja straciła kolejny statek Fot: Ukrinform/East News

Gra w statki nadal się nie skończyła? Rosja straciła ponoć kolejny okręt na Morzu Czarnym. Który to już?

Rosja straciła kolejny statek wojskowy na Morzu Czarnym - przekazał w czwartek Kanał24, powołując się na informacje z ukraińskiego wywiadu. Jeśli to prawda, armii Putina ubyło już 14 różnych okrętów wojennych!

Kolejny zniszczony statek miał płynąć w kierunku Wyspy Węży, o którą toczą się walki między Rosjanami i Ukraińcami. Tradycyjnie już dowiadujemy się, że nie było ataku ze strony Ukrainy. Na statku doszło do wybuchu pożaru, ale jego przyczyna nie jest znana. Ile w tym prawdy? Na więcej informacji musimy jeszcze poczekać.

Rosja straciła kolejny statek

Rzeczony statek to ponoć okręt wsparcia logistycznego projektu 23120 klasy Elbrus. Co ważne, Rosja posiada w użyciu tylko dwa podobne statki - Elbrus i Wsiewołod Bobrow (ma jeszcze trzeci, ale nie został na razie dopuszczony do służby). Pierwszy służy we Flocie Północnej, drugi we Flocie Czarnomorskiej. A to oznacza, że ogień pojawił się na Bobrowie.

Polski portal Gospodarka Morska donosi, że do pożaru doszło w nocy ze środy na czwartek. Załoga miała zostać ewakuowana, a objęta pożarem jednostka zholowana do portu. Statek uległ ponoć poważnym zniszczeniom.