18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

czarna seria

WYBUCH W BIEDRONCE! Polski sklep zniszczony

Emilia Waszczuk
09.12.2020  11:08
Trzeci zamach na Polski sklep w Holandii
Trzeci zamach na Polski sklep w Holandii Fot: Planeta.pl

Seria zamachów na sklepy Biedronka. Polskie placówki handlowe w Holandii od wtorku padają ofiarą bombera. Ładunki wybuchowe eksplodowały już w trzech miejscach.

We wtorek informowaliśmy o wybuchach w dwóch miastach Holandii. Obie eksplozje miały miejsce nad ranem, gdy w polskich sklepach Biedronka nie było klientów. Trzeci zamach nastąpił w środę o godzinie 5.15 w Beverwijk pod Amsterdamem.

Podobnie jak w przypadku poprzednich zdarzeń, i tu nie ma informacji o osobach zabitych lub rannych. Sklep jest jednak poważnie zniszczony. Śledztwo w sprawie prowadzi wydział śledczy policji.

Sklepy Biedronka ofiarą bombera. Będzie kolejny wybuch?

Niepokój może budzić godzina środowego wybuchu - każda kolejna eksplozja następowała bliżej poranka (kolejno godziny 2, 4 i 5 nad ranem!). Policja ma teraz poważne zadanie - wyśledzić, kto stoi za zamachami i uniknąć ewentualnej kolejnej tragedii.

Jak na razie do wybuchów doszło w trzech różnych miastach, za każdym razem ofiarą były sklepy "Biedronka". Placówki mimo podobnego logo i identycznej nazwy, nie mają związku z popularną w Polsce siecią dyskontów. W sklepach tych sprzedawane są w Holandii polskie produkty.

Czytaj także