18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kto zaatakował głowę państwa?

Zamach na prezydenta Kolumbii. Ktoś ostrzelał helikopter [WIDEO]

Wojciech Kozicki
26.06.2021  08:43
Zamach na prezydenta Kolumbii. Kto ostrzelał helikopter?
Zamach na prezydenta Kolumbii. Kto ostrzelał helikopter? Fot: Planeta

Prezydent Kolumbii Ivan Duque przeżył zamach, do którego doszło w piątek. Prezydencki helikopter został ostrzelany podczas wizyty w Norte de Santander w północnej części kraju.

Zamach na prezydenta Kolumbii. Podczas piątkowej wizyty Ivana Duque’a departamencie Norte de Santander w północnej części kraju, został ostrzelany jego helikopter. Media potwierdzają, że głowa państwa była w maszynie podczas ataku. Agencja AFP informuje, że ślady strzałów są widoczne na śmigle i tylnej części maszyny.

Zamach na prezydenta Kolumbii. Atak na helikopter

Nie podano jeszcze kto był sprawcą ataku na prezydenta. Media wskazują, że strzały padł blisko granicy z Wenezuelą, gdzie dochodzi często do aktów przemocy związanych z narkotykową działalnością gangów. Nieoficjalnie podaje się, że za ostrzelaniem prezydenckiego helikoptera mogły stać bojówki radykalnej Armii Wyzwolenia Narodowego (ELN), związanej wcześniej z FARC. Media przypominają, że Ivan Duque zerwał zainicjowane przez swego poprzednika Juana Manuela Santosa negocjacje z przedstawicielami ELN.

To tchórzliwy atak. Na powierzchni maszyny są dobrze widoczne ślady strzałów. Tylko dzięki służbie ochrony i solidnej konstrukcji maszyny udało się uniknąć czegoś, co mogło mieć śmiertelne skutki – oświadczył prezydent Kolumbii Ivan Duque. (Polsat News)

W momencie ataku maszyna leciała do stolicy regionu Cucuty. Podczas podróży prezydentowi towarzyszyli minister obrony, minister spraw wewnętrznych oraz gubernator departamentu Norte de Santander. Nikt nie został ranny. Prezydent w oficjalnym oświadczeniu stwierdził, że „Kolumbia jest silna i poradzi sobie z tego typu zagrożeniami”.

Zamach na prezydenta Kolumbii [WIDEO]