18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mamy to?

Jest PEWNA DATA szczepionki na koronawirusa

29.10.2020  21:41
Szczepionka na COVID-19
Szczepionka na COVID-19 Fot: New Africa/Shutterstock

Szczepionka na koronawirusa jest zdecydowanie najbardziej wyczekiwanym wynalazkiem na świecie. COVID-19 zbiera ponure żniwo, a naukowcy dwoją się i troją by wymyślić coś, co nas przed tą straszną chorobą uchroni. Kiedy specyfik do nas trafi? Komisja Europejska podaje datę.

Szczepionka na koronawirusa jest wyczekiwana przez ogromne rzesze ludzi na całym świecie. Teraz, kiedy COVID-19 przybrał na sile - jeszcze bardziej zależy nam na szybkiej pomocy ze strony naukowców. Komisja Europejska podaje w końcu realną datę, kiedy szczepionki trafią w nasze ręce.

Do tej pory nad szczepionką na koronawirusa głowiły się wszelkie tęgie umysły świata. Teraz w końcu jej otrzymanie naprawdę pojawia się na horyzoncie. Ważne jest również stworzenie, w jak najkrótszym czasie, dawki dla całej populacji - nie ma aktualnie żadnej istotniejszej sprawy, która powinna zaprzątać nasze głowy.

Szczepionka na COVID-19. Kiedy do nas trafi?

Nasze oczy kierują się ku Unii Europejskiej, bowiem jeśli nadejdzie pomoc, to właśnie stamtąd. Niestety, przedstawiciel Komisji Europejskiej nie ma najlepszych wieści. Jego zdaniem dostarczenie szczepionki wszystkim mieszkańcom Unii Europejskiej będzie możliwe dopiero w 2022 roku. Co wydarzy się do tego czasu? Trudno powiedzieć.

Cała Europa pogrążona jest w chaosie. W niektórych krajach wprowadzono nawet godzinę policyjną, by walczyć z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. U naszych sąsiadów sytuacja jest krytyczna. Kanclerz Niemiec Angela Merkel przyznała, że system opieki zdrowotnej w tym kraju jest na granicy wytrzymałości.

Nie będzie wystarczających dawek szczepionek COVID-19 dla całej populacji przed końcem 2021 roku

- przyznaje tymczasem członek komisji cytowany przez Agencję Reutera.

Przerażające jest to, że w tak dalece rozwiniętych czasach, wciąż drżymy przed niewidocznym przeciwnikiem, a lekarze na całym świecie są dosłownie bezradni. Boimy się pytać, co przyniesie przyszłość. 

Przeczytaj więcej
Komentarze