18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pożar za pożarem

Koniec Kościoła Katolickiego? ŚWIĄTYNIE PŁONĄ JAK ZAPAŁKI

Emilia Waszczuk
28.06.2021  10:19
Koniec Kościoła Katolickiego? Świątynie płoną jak zapałki
Koniec Kościoła Katolickiego? Świątynie płoną jak zapałki Fot: manamarta/Shutterstock, zdjęcie ilustracyjne

Pożar goni pożar. Wściekli ludzie podpalają świątynie katolickie. To najpewniej reakcja na odkrycie zbiorowych mogił z ciałami dzieci, umieszczonych przy katolickich szkołach prowadzonych przez kler.

Wielki problem Kościoła Katolickiego. To już potwierdzone - ludzie odchodzą od wiary i uczestniczenia w nabożeństwach, a pandemia to pogłębia. W Polsce ludzie mają coraz bardziej dość postawy księży i mieszania się kleru w politykę. Wierni odchodzą od religii z powodu radykalizmu duchownych, są też wściekli na ukrywanie licznych przestępstw

Watykan bierze się za kolejnych polskich biskupów, którzy kryli pedofilów w sutannach, rusza także śledztwo w sprawie kardynała Dziwisza - wiernego druha Jana Pawła II. Teraz głośno zrobiło się o kolejnym przerażającym fakcie z życia Kościoła, który skrzętnie ukrywany był między innymi przez papieża Polaka. Ludzie są tak wściekli, że zaczęły się podpalenia katolickich kościołów.

Wielki skandal w KK. Księża i zakonnice torturowali dzieci

Mowa o wielkim skandalu, z jakim od lat mierzy się Kanada. Już kilka lat temu premier Justin Trudeau publicznie przeprosił za działania rządu, który we współpracy z kościołem przez ponad sto lat odbierał dzieci rdzennym mieszkańcom i próbował "nawrócić" je na katolicyzm i wytrzebić z ich głów rodzimą kulturę w specjalnych szkołach prowadzonych przez kler. Po latach udowodniono, że procedura ta nie tylko łamała życia rodzinom, ale doprowadziła do śmierci tysięcy małych dzieci. Kościół nigdy nie przeprosił.

Maluchy odbierane rodzicom i umieszczane w szkołach prowadzonych przez księży i zakonnice, były torturowane, głodzone, nie udzielano im pomocy lekarskiej. Dzieci umierały z wycieńczenia i chorób, a nawet z wychłodzenia. W ostatnich dniach w Kanadzie odkryto około 1000 anonimowych grobów dzieci. Dwa cmentarzyska odnaleziono przy dwóch dawnych szkołach dla rdzennych Kanadyjczyków. Przed miesiącem zlokalizowano cmentarzysko, na którym spoczęło 251 ciał, przed tygodniem, w Saskatchewan, zbiorową mogiłę z 751 ciałami!

Kościoły płoną jak zapałki

Wybuchł skandal i tylko w sobotę 26 czerwca doszło do pożaru dwóch różnych kościołów katolickich. Miejscowa policja informuje, że przyczyną są najpewniej podpalenia, a miejsca kultu zostały doszczętnie zniszczone. Wcześniej w tym samym tygodniu (w poniedziałek) spłonęły dwie inne świątynie katolickie. Oba budynki zostały oblane łatwopalną cieczą.

Kościół katolicki odpowiedzialny był za prowadzenie 60 procent szkół dla rdzennych mieszkańców. Szacuje się, że w latach 1863-1998 trafiło do placówek prowadzonych przez kler około 150 000 dzieci.

Czytaj także