18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Spalił się sam

Koniec Władimira Putina. Nie ma przed sobą przyszłości

16.05.2022  18:47
Władimir Putin jest spalony
Władimir Putin jest spalony Fot: RAMIL SITDIKOV/AFP/East News

Władimir Putin nie ma przed sobą już żadnej politycznej przyszłości. Ekspertka w tej dziedzinie nie ma wątpliwości, prezydent Rosji sam siebie pogrążył na zawsze.

Władimir Putin jako sprawca wojny w Ukrainie nie ma już powrotu do światowej polityki. Dla wszystkich z zachodniego świata już zawsze będzie potworem i symbolem terroru. Specjaliści nie mają wątpliwości, że to już jego koniec.

Władimir Putin jest skończony

Amerykańska ekspertka prof. Mary Sarotte w rozmowie z dziennikarzem "Super Expressu" Tomaszem Walczakiem jasno mówi, jak przedstawia się przyszłość obecnego prezydenta Rosji. To zdecydowanie czarne barwy.

Putin jest wysiedlonym sługą Związku Radzieckiego i otoczył się podobnymi do siebie ludźmi i niestety, póki rządzą, możemy spodziewać się więcej tego samego – żalu po utraconym imperium, ambicji jego odbudowy i ciągłego przeżywania porażki, której ich ojczyzna doznała

- mówi prof. Sarotte, historyczka z Johns Hopkins University i jedna z najwybitniejszych amerykańskich ekspertek ds. relacji transatlantyckich. 

Według specjalistki wybuch wojny w Ukrainie kończy bezpowrotnie pewną epokę, a przy tym samego Władimira Putina, który w porę nie odpuścił swoich wyjątkowo złowieszczych planów.

Czujecie, że faktycznie już niedługo przysypie go piasek historii, a nasza pamięć o zbrodniach zatrze się na tyle, by normalnie funkcjonować?

Czytaj także