18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie będzie różowo

Koniec balu. Na wakacje 2020 wracają OBOSTRZENIA

03.07.2020  11:59
Koniec balu. Na wakacje 2020 wracają OBOSTRZENIA
Koniec balu. Na wakacje 2020 wracają OBOSTRZENIA Fot: Tiwiplusk/Shutterstock

Wakacje 2020 nie dla wszystkich będą tak różowe, jak początkowo mogliśmy zakładać. Władze wielu popularnych wśród turystów krajów - rozważają powrót do obostrzeń. Mają ku temu ważne i uzasadnione powody.

Wakacje 2020 miały być już beztroskie i radosne. Jedyne, co mogłoby zaprzątać głowy turystów - to rosnące ceny. Okazuje się jednak, że scenariusz na tegoroczne lato nie będzie wcale taki sielankowy.

Pandemia koronawirusa nie znajduje się w odwrocie. Wciąż pojawia się wiele przypadków zachorowań. Z tej przyczyny w wielu krajach, które są popularne wśród turystów - obserwuje się tendencję do rozważania przywrócenia obostrzeń.

Wakacje 2020 z obostrzeniami!

Teoretycznie Unia Europejska uporała się już z najgorszym okresem pandemii, a turyści mogą podróżować nawet do Włoch czy Hiszpanii, gdzie sytuacja była bardzo zła. Na miejscu zamiast typowego wypoczynku mogą nas jednak spotkać nieprzyjemne niespodzianki.

Poza noszeniem maseczek, obowiązkiem utrzymania dystansu społecznego czy dezynfekcji rąk podczas wakacji 2020 turystom grozi także niespodziewana kwarantanna w miejscu, do którego wykupili już bilety.

Dokładnie taka sytuacja może spotkać osoby, które wyjadą do hiszpańskiej Katalonii. Władze planują powrót do dwutygodniowej kwarantanny dla turystów zagranicznych. Jeśli u kogokolwiek zostaną zaobserwowane objawy koronawirusa - nie będzie odwrotu.

Wyższa temperatura, łzawiące oczy czy kichanie mogą sprawić, że zamiast na plaży - wylądujemy w miejscu specjalnie przygotowanym do kwarantanny. Nawet jeśli ostatecznie nie okaże się, że mamy COVID-19.