18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Elżbieta II może odejść

Koniec królowej w święta? Smutne doniesienia

11.12.2021  09:00
Abdykacja królowej? Elżbieta II może zrzec się korony w Boże Narodzenie
Abdykacja królowej? Elżbieta II może zrzec się korony w Boże Narodzenie Fot: DAVID HARTLEY/Rex Features/East News

Jak naprawdę czuje się Królowa Elżbieta i jaki jest jej stan zdrowia? Pałac Buckingham uspokaja, że monarchini jest w świetnej formie, jednak do mediów przedostają się kolejne niepokojące doniesienia Czy królowa abdykuje w Boże Narodzenie i kto ją zastąpi? Gra o tron trwa w najlepsze.

Królowa Elżbieta II ma już 95 lat i powiedzmy sobie wprost – niezależnie jak mocno będziemy krzyczeć „God save the queen!”, to nie będzie rządziła wiecznie. Niestety, pojawiają się kolejne informacje o jej pogarszającym się stanie zdrowia, hospitalizacji i odwołanych podróżach służbowych. Czy monarchini abdykuje? Przypominamy, że Elżbieta II jest królową Wielkiej Brytanii od 1953 roku.

Królowa Elżbieta II odda koronę w Boże Narodzenie?

Jak podaje Radio ZET, branża bukmacherska już przyjmuje zakłady, czy królowa zrzeknie się korony, a tabloidy spekulują, że smutną wiadomość przekaże narodowi podczas bożonarodzeniowej przemowy. Wiadomo również, że tron obejmie po niej książę Karol, ale...

Królowa Elżbieta II ma już 95 lat i jest najdłużej panującym monarchą na świecie. Przez lata z pełnym zaangażowaniem wypełniała swoje liczne obowiązki, jednak zarówno coraz bardziej zaawansowany wiek, jak i osobista tragedia, związana ze śmiercią jej męża, księcia Filipa, sprawiają, że monarchini jest w coraz gorszej kondycji – pisze Radio ZET. 

Kto zastąpi Elżbietę II? Gra o tron

Jak donosi magazyn „New Idea”, książę Karol nie jest skory do zastąpienia brytyjskiej królowej. Ujawniono, że gdy tylko będzie do tego zmuszony, natychmiast ustąpi, a władzę obejmie jego syn William. Podobno duży wpływ na to ma świetna relacja księcia Karola z synową, którą bardzo chciałby zobaczyć w roli królowej. Uważa, że mając wsparcie Kate Middleton, znakomicie poradzi sobie w roli monarchy.

Czy jednak rzeczywiście Elżbieta II dobrowolnie zrzeknie się władzy? W programie "Today Show" dziennikarz Dickie Arbiter, ekspert w temacie rodziny brytyjskiej i były rzecznik Elżbiety II ocenił, że królowa sama nie odejdzie, chyba że zostanie do tego zmuszona. Podkreślił, że jest bardzo oddana pracy i bardzo chce ją dalej wykonywać.