18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Można odetchnąć?

Koniec obostrzeń?! Wiemy dokładnie, kiedy to nastąpi

12.02.2021  18:03
Koniec obostrzeń?
Koniec obostrzeń? Fot: Tiwiplusk/Shutterstock

Koniec obostrzeń stanie się w końcu faktem? Od początku pandemii koronawirusa w Polsce chyba tylko na to liczymy. Niestety, na pytanie "kiedy to się stanie?" odpowiedź nie jest optymistyczna. Konkretny moment wciąż jest odległy.

Od początku pandemii koronawirusa w Polsce zmagamy się z wieloma problemami. Chyba najmocniej dręczą nas wszystkich obostrzenia, które od roku powstrzymują ludzi przed zupełnie normalnym funkcjonowaniem. Kiedy to się skończy?

Zadajemy sobie to pytanie właściwie odkąd pandemia się zaczęła. Teraz pojawiają się stanowcze odpowiedzi, które dają nam nadzieję na lepsze jutro. Niestety, na konkretne zmiany wciąż musimy bardzo długo czekać.

Obostrzenia związane z koronawirusem powinny obowiązywać do momentu zaszczepienia przynajmniej wszystkich osób dorosłych

- zdradziła w rozmowie z telewizją Sky News dr Susan Hopkins.

Kiedy koniec obostrzeń? Padły konkretne terminy

Doktor Hopkins jest dyrektor zarządzającą agencją ''Public Health England''. Ekspertka przyznała, że ''trudno powiedzieć'', czy restrykcje tego lata mogą być bardziej rygorystyczne niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Możliwe więc, że w czasie ciepłych miesięcy ponownie odrobinę odpoczniemy od natężonych ostrzeżeń przed Covid-19.

"Jedną z rzeczy, których się nauczyliśmy, jest to, że kiedy ludzie wyjeżdżają na wakacje, być może trochę tracą czujność, zbliżają się do siebie i przebywają w grupach. To może być jeden z obszarów, w którym może dojść do rozprzestrzeniania się infekcji" - mówiła dr Hopkins.

Tak czy inaczej, tzn. "normalny świat" wróci do nas dopiero wtedy, kiedy cała populacja będzie zaszczepiona, a Covid-19 stanie się niemalże zapomnianą dolegliwością. Na razie nie ma szans na to, by szybko nastąpiły takie właśnie zmiany.

Wytrzymacie jeszcze trochę czasu w reżimie sanitarnym?