18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kim odpali, świat się zawali

Korea szykuje się do MASAKRY. "Jesteśmy gotowi na wojnę"

Wojciech Kozicki
23.01.2020  08:53
Kim znowu grozi światu - szykuje się atomowa zagłada?
Kim znowu grozi światu - szykuje się atomowa zagłada? Fot: Facebook

Kim Dzong Un znowu pogroził światu swoim pulchnym palcem – szykuje się kolejny wybuch bomby atomowej? Korea Północna ogłosiła, że nie ma zamiaru przestrzegać moratorium na przeprowadzania prób jądrowych. Czyżby szykowała się III wojna światowa i jądrowa apokalipsa?

Korea Północna najwyraźniej ma ochotę na kolejny wybuch bomby atomowej. Niedawne negocjacje z USA poszły w piach, bo Kim Dzong Un twierdzi, że żadne pakty i obietnice już go nie obowiązują. Zamierza przeprowadzić kolejne próby jądrowe.

Nie ma już powodu, by dotrzymywać słowa, skoro Ameryka kłamie i nie ma honoru. Jeśli USA nie złagodzą swoich żądań i sankcji, Korea Północna zmuszona będzie szukać nowej drogi – powiedział w Genewie przedstawiciel reżimu Ju Yong Chol.

Nie są to tylko czcze pogróżki. Światowe media zwracają uwagę, że nad Koreą Północą zaroiło się w ciągu ostatnich kilku dni od samolotów szpiegowskich. Są to głównie maszyny USA, m.in. samolot C-146A Wolfhound, który wystartował z bazy lotniczej w Osan w Korei Południowej. Eksperci twierdza, że skoro Ameryka tak bardzo obserwuje działania Kima, to znaczy, że pulchny dyktator na serio zamierza znowu zdetonować jakiś potężny ładunek.

Kim Dzong Un we wtorek zobowiązał się do "ofensywnych dyplomatycznych i wojskowych środków zaradczych w celu zachowania suwerenności i bezpieczeństwa kraju" i oświadczył, że jego reżim jest przygotowany na "żmudną i przedłużającą się wojnę o ostateczne zwycięstwo rewolucji". Oznacza to, że denuklearyzacja jego kraju raczej nie dojdzie do skutku.

Do tej pory Korea Północna przeprowadziła 5 prób z bronią jądrową. Kim Dzong Un prowokacyjnie wystrzeliwuje też pociski, przez co armia Korei Południowej jest postawiona w stan gotowości.

Korea Północna wróci do testów broni nuklearnej i wystrzeliwania pocisków balistycznych jeśli Ameryka nie złagodzi nałożonych sankcji – pisze washingtonexaminer.com.

Czytaj także
Przeczytaj więcej