18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Korea prezentuje rakiety

Kim grozi wojną atomową! "Atak uprzedzający"

Wojciech Kozicki
01.05.2022  11:08
Korea Północna grozi wojną atomową. Kim Dzong Un: atak uprzedzający

Korea Północna znowu grozi światu atomowym holokaustem, a Kim Dzong Un zapowiada „wyprzedające użycie broni jądrowej”. Czy dyktator jest zdolny rzeczywiście wcisnąć czerwony przycisk? Jak na razie to ledwo może się wcisnąć we własne ubranie, ale...

Korea Północna prowadzi kolejne testy pocisków balistycznych, grożąc Japonii i Korei Południowej. Tymczasem jak podaje oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA, Kim Dzong Un zapowiedział „niezłomną wolę rozwijania potencjału atomowego”. Po co temu otyłemu psychopacie pociski jądrowe? Zapowiedział, że Korea Północna zamierza "w razie potrzeby zapobiegawczo i dokładnie powstrzymać i udaremnić wszelkie niebezpieczne próby i groźby, w tym stale rosnące zagrożenia nuklearne ze strony wrogich sił".

Korea Północna buduje rakiety, a ludzie umierają z głodu

W Korei Północnej odbyła się niedawno epicka para wojskowa, na której prezentowano arsenał wojskowy taki jak m.in. międzykontynentalne pociski balistyczne mogące dolecieć do USA oraz szereg pocisków krótszego zasięgu na paliwo stałe, które stanowią zagrożenie dla Korei Południowej i Japonii. Kim Dzong przy okazji wezwał wojsko do "wzmocnienia swoich sił w celu unicestwienia wroga pod każdym względem".

Groźby atomowe pod adresem sąsiednich państw kieruje również siostra Kim Dzong Una, która szykowana jest na jego potworną następczynię.

Parada z okazji 90. rocznicy powstania armii Korei Północnej odbyła się w czasie, gdy Kim wznowił testy wojskowe mające na celu skłonienie Stanów Zjednoczonych do zaakceptowania idei, że jego kraj jest potęgą nuklearną, i zniesienia sankcji gospodarczych. Korea Północna tylko w 2022 roku przeprowadziła 13 testów broni, w tym pierwszą od 2017 roku próbę międzykontynentalnego pocisku balistycznego – podaje Polsat News.

Nie wiadomo ile pieniędzy wydaje Korea Północna na rozwój arsenału nuklearnego, ale z pewnością są to miliony dolarów. Tymczasem w kraju panuje kryzys głodu, z braku pożywienia giną kolejni obywatele. Dochodzi do sytuacji, kiedy ludzie zabijają się za jedzenie.