18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Siostra Kima przejmie władzę?

Korea Północna grozi wojną. "Przygotowania do inwazji"

Wojciech Kozicki
16.03.2021  08:30
Korea Północna grozi wojną. Siostra Kim Dzong Una przejmie władzę?
Korea Północna grozi wojną. Siostra Kim Dzong Una przejmie władzę? Fot: Laski Diffusion/Laski Diffusion/East News

Korea Północna znowu grozi światu konfliktem militarnym. Tym razem to nie Kim Dzong Un, lecz jego siostra Kim Jo Dzong, mówi o przygotowaniach do wojny i inwazji. Czy kobieta-tyran przejmie władzę w Pjongjangu?

Siostra Kim Dzong Una Kim Jo Dzong od dawna zapowiadana jest nieoficjalnie na jego następcę i zyskuje coraz większą władzę w kraju. Eksperci twierdzą, że będzie znacznie okrutniejsza od swojego brata, bo będzie musiała udowodnić swoją wartość przed komunistycznym reżimem. Właśnie pokazała pazurki, potępiając wspólne ćwiczenia wojsk USA i Korei Południowej, określając je jako „przygotowania do wojny i inwazji na Koreę Płn”.

Korea Północna grozi wojną

Jak informuje PAP, siostra Kima przestrzegła administrację w Waszyngtonie przed „wrogimi działaniami” i zagroziła zerwaniem umowy z Seulem o łagodzeniu napięć wojskowych. Światowe media podkreślają, że to pierwszy oficjalny komunikat do amerykańskiej administracji, odkąd prezydentem został Joe Biden.

Będziemy bacznie obserwować postawę i działania Korei Płd. w przyszłości i jeśli staną się one bardziej prowokacyjne, możemy sięgnąć po specjalne środki, takie jak śmiałe zerwanie międzykoreańskiego porozumienia pokojowego – zapowiedziała Kim Jo Dzong. (PAP)

Korea Północna, mimo ustaleń z prezydentem Donaldem Trumpem, zapowiedziała ponowne zbrojenia nuklearne. Kim Dzong Un w styczniu ogłosił, że jego kraj stanie się „najpotężniejszą siłą militarną”.

Warto przypomnieć, że Kim Jo Dzong, która zasiada w Biurze Politycznym rządzącej w KRLD Partii Pracy Korei, ostrzegała niedawno Koreę Południową, że jeśli nie zaprzestanie wrogich działań propagandowych, to wówczas “znajdzie się w najgorszym stadium”.

Czytaj także
Przeczytaj więcej