18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kim drży ze strachu?

Katastrofa w Korei Północnej. Miliony ludzi mogą umrzeć!

Wojciech Kozicki
26.08.2020  15:33
Dramat w Korei Północnej - tajfun zniszczy uprawy ryżu
Dramat w Korei Północnej - tajfun zniszczy uprawy ryżu Fot: Laski Diffusion/Laski Diffusion/East News

Korea Północna szykuje się na katastrofę. Władze ostrzegają, że nadciąga tajfun Bavi, który uderzy w kraj jeszcze w tym tygodniu. Kim Dzong Un i obywatele muszą przygotować się na wielki głód, a liczba ofiar może być potworna.

Korea Północna walczy o przetrwanie. Nie dość, że w kraj uderzył koronawirus (czemu reżim zaprzecza), to setki tysięcy obywateli ucierpiały przez rekordowe deszcze monsunowe „changma”, które niebezpiecznie zwiększyły poziom wód. Kataklizm znokautował północnokoreańskie rolnictwo, powodując klęskę głodu. To jednak nie koniec nieszczęść, czarna seria trwa. Nadciąga tajfun Bavi.

Korea Północna, głód i katastrofy naturalne

Jak podaje BBC, Bavi uderzy w kraj jeszcze w tym tygodniu i może przynieść niszczycielskie powodzie. Spodziewane są opady wynoszące nawet 300 mm deszczu oraz gwałtowne burze. Kataklizm spustoszy Korę Północą tuż przed pierwszymi jesiennymi zbiorami ryżu. Głód może dotknąć nawet 10 milionów ludzi. Media donoszą, że tajfun uderzy głównie w 3 prowincje, które produkują ryż pokrywający zapotrzebowanie na pożywienie mieszkańców w około 55% w całej Korei Północnej.

Koreańska Centralna Agencja Prasowa podała, że Kim Dzong Un zaapelował, do partii rządzącej o zastosowanie nadzwyczajnych środków, by zminimalizować straty związane z nadchodzącą katastrofą naturalną.

Kim Dzong Un przyznał, że strategia rolnicza na 2020 rok zawiodła i trzeba ułożyć nowy plan. Tymczasem  handel z Chinami zmalał o 20%, a do tego granice są zamknięte z powodu koronawirusa, więc żadna pomoc organizacji pozarządowych nie nadejdzie – pisze BBC.

 

Czytaj także
Przeczytaj więcej