18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Miłość, zdrada i przekręty

Potworna egzekucja i śmierć w Korei Północnej

Wojciech Kozicki
02.06.2021  20:30
Korea Północna i potworna egzekucja. Kara śmierci dla urzędnika
Korea Północna i potworna egzekucja. Kara śmierci dla urzędnika Fot: Laski Diffusion/Laski Diffusion/East News

Życie w Korei Północnej grozi śmiercią. Przekonał się o tym północnokoreański urzędnik, który został skazany na śmierć przez rozstrzelanie. Odbyła się publiczna egzekucja.

Kolejna publiczna egzekucja w Korei Północnej. Urzędnik został rozstrzelany. Jak donosi portal „Daily NK”, kara śmierci została wymierzona za udział w "skorumpowanych praktykach budowlanych". Wiadomo również, że władze zostały poinformowane o jego przewinieniach przez jego zazdrosną kochankę, która ujawniła Komitetowi Centralnemu nagrania rozmów.

Publiczna egzekucja w Korei Północnej. Urzędnik nie żyje

Egzekucja odbyła się w połowie maja na brzegu rzeki w dystrykcie Hyongjesan w Pjongjangu. Wspomniany portal podaje, że stracony urzędnik to członek komitetu politycznego Siódmego Generalnego Biura Wojskowego Korei Północnej. To 52-letni generał Ryu.

Siódme Biuro Generalne obsługuje krajowe projekty budowlane. Egzekucję przeprowadzono na oczach około 3000 osób, w tym kadr biura, rodzin żołnierzy i oddziałów zmobilizowanych do budowy domów dla 10 000 rodzin w mieście- informuje O2.pl.

Skazany generał miał według źródła "Daily NK" w Pjongjangu czerpać zyski dzięki zmowie z członkami donju, czyli zamożnymi przedsiębiorcami. Jego klienci inwestowali w projekt budowy, zanim jeszcze otrzymali możliwość zakupu mieszkania.

Ryu miał wielek ochanek. Było ich tyle, że dostał osobne miejsce w Chukjeon-dong w dystrykcie Mangyongdae, aby z nimi spółkować. Kiedy był z kobietą w wieku 20 lat, inna kochanka odkryła ich związek. W zemście złożyła skargę przeciwko Ryu w Recepcji Biura Drugiego Wydziału Rozpatrywania Petycji Komitetu Centralnego – informuje Daily NK.

Czytaj także
Przeczytaj więcej