18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bomba kima i świata ni ma

Kim Dzong Un odpalił bombę atomową. III wojna światowa?

Wojciech Kozicki
19.11.2019  10:26
Korea Północna ma zabójczy arsenał atomowy - Kim Dzong Un wywoła koniec świata?
Korea Północna ma zabójczy arsenał atomowy - Kim Dzong Un wywoła koniec świata? Fot: Facebook/Kim Dzong Un, Pixabay.com

Korea Północna to polityka terroru i zniszczenia, a Kim Dzong Un zamiast walczyć z nadwagą, woli iść na wojnę z całym światem. Potwierdzono, że komunistyczny reżim spełnił swoje groźby, w Korei Północnej nastąpił kolejny wybuch bomby atomowej. To znak, że wkrótce rozpocznie się III wojna światowa?

Korea Północna wciąż przeprowadza testy nowych broni. Autorzy artykułu w "Geophysical Journal International", potwierdzają, że Kim w 2017 roku zdetonował o wiele groźniejszą "bestię", niż do tej pory sądzono. Odpalono wówczas potworny ładunek wybuchowy, który miał 17 razy większą moc niż bomba atomowa zrzucona przez USA na Hiroszimę w 1945 roku.

Korea Północna i bomba atomowa

Kim Dzong Un jest uzbrojony na tyle, by wywołać koniec świata albo III wojnę światową. Początkowo sądzono, że bomba Kima z 2017 roku wywołała eksplozję sile od 50 do nawet 500 kiloton. Na podstawie wskazań stacji sejsmologicznych i badań specjalistów z Indyjskiej Organizacja Badań Kosmicznych ustalono jednak, że po eksplozji bomby w Korei Północnej doszło do wyzwolenia takiej ilości energii, jak po zdetonowaniu od 245 do 271 kiloton trotylu. Bomba atomowa zrzucona na Hiroszimę miała „jedynie” moc 15 kiloton.

W 2017 roku amerykański Newsweek szacował, że gdyby bomba atomowa o sile 150 kiloton uderzyła w Nowy Jork, to natychmiast zginęłoby prawie pół miliona osób. Bomba o sile 271 kiloton spowodowałaby śmierć miliona osób w Nowym Jorku.

Kim Dzong Un ma spory arsenał atomowy. W 2018 roku minister do spraw zjednoczenia Czho Miung Kiun ostrzegł w parlamencie południowokoreańskim, że Korea Północna może mieć nawet 60 bomb jądrowych. Tymczasem pyzaty dyktator pochwalił się niedawno nową bronią, którą może z kosmosu niszczyć całe państwa.

Konieczne jest przeprowadzanie ćwiczeń bez uprzedzenia w symulowanych warunkach wojennych, by poprawić gotowość naszych oddziałów i przekształcić je w niezwyciężoną armię – powiedział Kim Dzong Un zapowiadając listopadowe ćwiczenia sił powietrznych Korei Północnej. (Rp.pl)

Przeczytaj więcej
Komentarze