18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Miejsc w izolatkach nie braknie

Kim walczy z koronawirusem. Zabije więcej osób niż choroba?

Wojciech Kozicki
13.02.2020  17:38
Kim Dzong Un kontra koronawirus - na razie przegrywają obywatele Korei
Kim Dzong Un kontra koronawirus - na razie przegrywają obywatele Korei Fot: Facebook/GQ India

Korea Północna to kraj, w którym władza nie ma litości dla obywateli i można zginąć za najmniejsze przewinienie. Gdy pojawił się koronawirus, Kim Dzong Un tym bardziej nie waha się i wydaje wyroki śmierci.

Kim Dzong Un wynalazł super lekarstwo, które leczy wszystkie choroby – tak przynajmniej głosi propaganda w Korei Północnej. A jednak, najwyraźniej koronawirus jest odporny na medykamenty dyktatora, bo osoby mogące być nosicielami, zostały odizolowane w specjalnym miejscu. Czyżby dyktator bał się epidemii z Wuhan?

W Chinach zaostrzono prawo i osoby chore na koronawirusa mogą być zabijane. Korea Północna również się nie cacka. Pewien północnokoreański urzędnik, zajmujący się handlem zagranicznym, wrócił z delegacji z Chin. Jak podają południowokoreańskie media, trafił natychmiast do specjalnej kwarantanny, ale miejsce w izolatce szybko się zwolniło…

Urzędnik nie chciał pozostawać z zamknięciu i wymknął się z izolatki. Udał się do publicznej łaźni, ale namierzyła go tam policja i jego los był przesadzony. W areszcie długo nie posiedział, bo za złamanie przepisów dotyczących walki z koronawirusem oraz narażenie innych na zarażenie, władze KRLD skazały go na rozstrzelanie.

Oficjalne źródła mówią, że w Korei Północnej nie ma jak na razie ani jednej osoby zarażonej koronawirusem. Nieoficjalnie mówi się, że odnotowano już przypadki śmiertelne, ale władza ukrywa zagrożenie.

Przeczytaj więcej
Komentarze