18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wszyscy będziemy KIMAĆ wiecznie

Korea Północna ma nową broń. Zniszczy świat?

Wojciech Kozicki
01.10.2021  10:04
Broń hipersoniczna w posiadaniu Kima? Korea Północna przeprowadziła kolejne próby rakietowe
Broń hipersoniczna w posiadaniu Kima? Korea Północna przeprowadziła kolejne próby rakietowe Fot: Alexander Khitrov / Shutterstock.com, LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER

Korea Północna przeprowadza kolejne testy rakietowe, a Kim Dzong Un grozi światu. Sytuacja robi się groźna, bo pulchny tyran może mieć w swoim arsenale broń hipersoniczną. Czy północnokoreański reżim jest już zagrożeniem na globalną skalę i może wywołać atomową zagładę?

W czwartek z terytorium Korei Północnej po raz czwarty we wrześniu został wystrzelony pocisk ziemia-powietrze nowego typu, co potwierdziła Koreańska Centralna Agencja Prasowa. Południowokoreańskie media podają, że prawdopodobnie Kim Dzong wystrzelił tym razem „pocisk hipersoniczny nowego typu”.

Korea Północna ma broń hipersoniczną? Kim robi się groźny

Państwowa północnokoreańska rozgłośnia radiowa "Głos Korei" przyznała, że reżim wystrzelił pocisk opracowany przez inżynierów z Akademii Wojskowej KRLD. Miał ona "potwierdzić praktyczne wykorzystanie wyrzutni rakietowej oraz urządzeń radiolokacyjnych, a także sprawdzić zasługujące na podziw bojowe parametry pocisku". Wyjaśniono, że wystrzeliwane przez Koreę Północną rakiety ziemia-powietrze mają  służyć przede wszystkim do zwalczania samolotów.

Agencja AFP zwraca uwagę, że jeśli Kim Dzong Un rzeczywiście posiada pociski hipersoniczne w swoim arsenale, oznacza to „wielki krok w zakresie możliwości wojskowych Korei Północnej". Stany Zjednoczone, Francja i Wielka Brytania złożyły już wniosek o natychmiastowe zwołanie Rady Bezpieczeństwa ONZ poświęcone ostatnim próbom balistycznym w Korei Płn.

Jednocześnie Korea Północna wciąż nie chce przystąpić do negocjacji z USA, domagając się złagodzenie sankcji. Należy też pamiętać, że Kim Dzong Un przeprowadził już pomyślnie kilka prób jądrowych i teraz wystarczy, że wejdzie w posiadanie odpowiednich rakiet balistycznych, a będzie mógł zaatakować dowolny cel na Ziemi.

W środę Pjongjang poinformował, że wystrzelona we wtorek w kierunku Morza Japońskiego rakieta była testowanym obecnie przez armię KRLD "pociskiem hipersonicznym nowego typu, który osiąga prędkość pięciokrotnie wyższą od dźwięku" – podaje Polsat News.

Czytaj także
Przeczytaj więcej