18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rakieta Kima i świąt ni ma

Korea Północna zniszczy Boże Narodzenie. Rozpęta piekło

Wojciech Kozicki
16.12.2019  15:01
III wojna światowa wisi w powietrzu - Korea Północna rozpęta koniec świata?
III wojna światowa wisi w powietrzu - Korea Północna rozpęta koniec świata? Fot: Facebook

Korea Północna znowu szczerzy kły i grozi, że użyje rakiet balistycznych. Tym razem Kim Dzong Un zapowiada, że zepsuje Amerykanom Boże Narodzenie wystrzeliwując kolejne pociski. Czy w święta wybuchnie III wojna światowa?

Korea Północna jest gotowa, by rozpętać piekło na świecie. Wystrzeliwuje kolejne rakiety balistyczne i prowokuje światowe mocarstwa, a japońska armia pozostaje w gotowości bojowej. Kim Dzong Un nie radzi sobie w negocjacjach z USA i Donaldem Trumpem, więc postanowił użyć argumentu siły – zapowiedział dla Amerykanów „prezent pod choinkę” jeśli nie pójdą mu na rękę.

Uciekinier z Korei Północnej i badacz w Seulu Ahn Chan-il powiedział w rozmowie z AFP, że prawdopodobnie Kim odpali pociski w Boże Narodzenie i mogą to nawet być rakiety międzykontynentalnej z zasięgiem na Alaskę (ICBM). Korea chwaliła się niedawno, że dysponuje taką technologią, a do tego potwierdzono, ze prowadzone są próby rakietowe na poligonie w Sohae.

Naczelny północnokoreański wojskowy Pak Jong-chon oświadczył, że jego kraj „ma ogromną potęgę” i zapowiedział, że dzięki nowej technologii, władze USA nie będą mogły grozić jego krajowi.

Czytaj także
Przeczytaj więcej