18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kim Dzong BUM

Wybuch na granicy. Korea Północna atakuje!

Wojciech Kozicki
16.06.2020  10:29
Kimowie chcą zaatakować Koreę Południową?
Kimowie chcą zaatakować Koreę Południową? Fot: Facebook/ФедералПресс

Korea Północna się nie cacka, a Kim Dzong Un przeszedł do brutalnych czynów. Tak jak ostrzegała jego siostra Kim Jo Dzong (Kim Yo Jong), stosunki z Koreą Południową wyraźnie zmierzają w stronę konfliktu.

Korea Północna niedawno groziła Korei Południowej brutalnym odwetem za zrzucanie ulotek propagandowych. Na słowach się nie skończyło. Agencja Yonhap podała informacje o wysadzeniu biura łącznikowego leżącego w mieście Kaesong. Biuro stało tam od dwóch lat.

Korea Północna i wojna z Koreą Południową

Jeszcze w weekend siostra dyktatora Kim Jo Dzong (Kim Yo Jong) ogłosiła, że czas zerwać stosunki dyplomatyczne z Koreą Południową. Wojskowe źródła donoszą, że plan zniszczenia biura powstał jednak kilka dni temu. Na tym jednak nie koniec, bo Koreanka ostrzega, że następne działania wobec sąsiada będą przeprowadzone za pomocą wojska.

Korzystając z mojej władzy, którą mam na mocy upoważnienia przez Najwyższego Przywódcę, naszą partię i państwo, wydałam rozkaz departamentowi ds. walki z wrogiem, aby skutecznie zajął się tą sprawą. Śmieci muszą zostać wyrzucone do kosza – ogłosiła Kim Jo Dzong. (Wprost.pl)

Gdy niedawno nastąpiło tajemnicze zniknięcie Kim Dzong Una, to właśnie jego siostra była typowana na objęcie władzy w Korei Północnej. Nie liczcie jednak, że kobieta oznaczałaby złagodzenie polityki i osłabienie reżimu. Eksperci i informatorzy donosili, że Kim Yo Jong może okazać się brutalniejszym tyranem od swojego brata.

Zagłosuj

Jak twoim zdaniem skończy się świat?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze