18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kim Dzong Bum

Korea wystrzeliła rakietę. Wypowiedzenie wojny?

24.03.2022  10:39
Korea Północna i kolejna wystrzelona rakieta. Kim Dzong Un dąży do III wojny światowej?
Korea Północna i kolejna wystrzelona rakieta. Kim Dzong Un dąży do III wojny światowej? Fot: Shutterstock/Creative Lab, Shutterstock/Alexander Khitrov

Władimir Putin to nie jedyny psychopata, który zagraża światu. Korea Północna wystrzeliła pocisk balistyczny nowego typu, co potwierdziły japońskie służby. Czy Kim Dzong Un zamierza rozpętać III wojnę światową przez Putinem?

Japońskie ministerstwo obrony w czwartek poinformowało, że Korea Północna wystrzeliła pocisk balistyczny, który spadł na morzu należącym do wyłącznej japońskiej strefy ekonomicznej. Korea Południowa również potwierdziła, że Kim Dzong Un wystrzelił rakietę balistyczną. Służby twierdzą, że mógł być to nowy model międzykontynentalnego pocisku balistycznego (ICBM)

Korea Północna i kolejna próba rakietowa. Prowokacja do wojny?

Japońskie służby morskie doprecyzowały, że pocisk wylądował na zachód od japońskiego wybrzeża. Na szczęście nie doszło do żadnych zniszczeń i nikt nie został poszkodowany. Wystrzelenie pocisku może mieć jednak poważne konsekwencje, bo Prezydent Korei Południowej Moon Jae-in mówi o złamaniu moratorium na testy pocisków dalekiego zasięgu.

Kolegium Połączonych Szefów Sztabów armii Korei Południowej poinformowało, że Korea Północna przeprowadziła w czwartek test rakiety balistycznej dalekiego zasięgu – podaje Polsat News.

To już 12 próba północnokoreańskiej broni dalekiego zasięgu w 2022 roku. Raczej na tym się nie skończy, bo jak ujawnia agencja AP, Kim Dzong Un przygotowuje się do wystrzelenia pocisku balistycznego dalekiego zasięgu

Według naszych analiz pocisk balistyczny leciał przez 71 minut i spadł o godz. 15:44 (godz. 7:44 czasu polskiego) ok. 150 km od leżącego na południu wyspy Hokkaido półwyspu Oshima – powiedział wiceminister obrony Makoto Oniki.