18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kim Dzong Un oszalał?

Korea Północna wystrzeliła rakiety. III wojna światowa?

Wojciech Kozicki
24.03.2021  08:03
Korea Północna wystrzeliła rakiety. Wybuchnie III wojna światowa?
Korea Północna wystrzeliła rakiety. Wybuchnie III wojna światowa? Fot: Laski Diffusion/Laski Diffusion/East News

Korea Północna po raz kolejny wystrzeliła rakiety. Czy to prowokacja, by wybuchła wojna? Kim Dzong Un oficjalnie zapowiedział zbrojenie północnokoreańskiej armii, w tym rozwój programu nuklearnego.

Korea Północna wystrzeliła dwa pociski rakietowe krótkiego zasięgu. Agencja Reutera poinformowała, powołując się na przedstawicieli administracji amerykańskiej, że pociski zostały wystrzelone w weekend. Doniesienia o próbach rakietowych w Korei Północnej potwierdził komitet szefów sztabów sił zbrojnych Korei Południowej. 

Korea Północna grozi wojną. USA i Biden stracili kontrolę nad Kimem?

Jak czytamy na radiozet.pl, Kim Dzong Un wystrzelił pociski rakietowe tuż po ogłoszeniu, że Korea Północna nie podejmie rozmów ze Stanami Zjednoczonymi. Od jakiegoś czasu pojawiają się doniesienia, że Biały Dom próbuje nawiązać kontakt z północnokoreańskim reżimem, ale jest ignorowany. Negocjacje nuklearne, które z Kimem prowadził Donald Trump, znalazły się teraz w martwym punkcie.

W czwartek pierwsza wiceminister spraw zagranicznych Korei Północnej Cze Son Hui poinformowała, że Pjongjang wyklucza możliwość podjęcia dialogu z Waszyngtonem, jeśli USA nie zmienią wrogiej polityki wobec KRLD – pisze Radio ZET.

Wiadomo również, że w przyszłym tygodniu odbędzie się narada doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake’a Sullivana ze swoimi odpowiednikami z Japonii i Korei Południowej. Czy USA pod wodzą Joe Bidena może mieć jeszcze jakikolwiek wpływ na politykę Korei Północnej? Czas ucieka, bo siostra Kim Dzong Una oficjalnie mówi już o "przygotowaniach do wojny i inwazji".

Czytaj także
Przeczytaj więcej