18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rakieta Kima i świata ni ma

Korea wystrzeliła rakiety. III wojna światowa?

Wojciech Kozicki
14.04.2020  08:56
Korea Północna wystrzeliła rakiety. Kim Dzong Un chce wojny?
Korea Północna wystrzeliła rakiety. Kim Dzong Un chce wojny? Fot: Facebook/Saul's Newsstand, Pixabay/

Koronawirus to nie jedyne śmiertelne zagrożenie dla świata. Korea Północna we wtorek wystrzeliła kolejne pociski manewrujące. Czy Kim Dzong Un prowokuje świat do III wojny światowej?

Korea Północna znowu atakuje. Media z całego swiata biją na alarm, że we wtorek Kim Dzong Un wystrzelił pociski manerwujące krótkiego zasięgu w stronę Morza Japońskiego. To kolejna taka akcja w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a armia Korei Południowej jest w gotowości bojowej. Czy wybuchnie III wojna światowa?

Korea Północna i możliwa wojna

USA i Korea Południowa analizują dane lotu pocisków. Jak podaje Reuters, przeleciały ok. 150 kilometrów w kierunku Japonii. W powietrzu znajdowało się również kilka północnokoreańskich samolotów wojskowych.

Tymczasem media przypominają groźby Kim Dzong Una, który zapowiadał, że w 2020 roku odpowie Amerykanom na sankcje i rozbuduje północnokoreański potencjał nuklearny. Wcześniej puszysty dyktator groził również, że ma kosmiczną broń którą może zaatakować dowolny kraj na Ziemi.

Korea Północna od kilku tygodni prowadzi wielkie manewry wojskowe i kilka razy wstrzeliła pociski krótkiego zasięgu. W zeszłym miesiącu kolejnych 9 rakiet balistycznych odpalono w ramach testów. W niedzielę Kim Dzong Un odwiedził bazę lotniczą i obserwował próbne ataki myśliwców – podaje Reuters.

Czytaj także