18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

III wojna światowa?

Korea zapowiada próbę atomową. Jest DATA!

Wojciech Kozicki
28.09.2022  16:08
Korea Północna zapowiada próbę atomową. Jest DATA. III wojna światowa?
Korea Północna zapowiada próbę atomową. Jest DATA. III wojna światowa? Fot: Shutterstock/kirkchai benjarusameeros, Shutterstock/zef art

Korea Północna znowu grozi światu. Co tam kryzys, covid i głód… Kim Dzong Un znowu przeprowadzi próbę nuklearną. Kolejne źródła ujawniają możliwą datę odpalenia ładunku jądrowego przez północnokoreański reżim. Grozi nam III wojna światowa?

Korea Północna to piekło na ziemi. Ludzie umierają z głodu, a niektórzy dokonują morderstw, by zdobyć jedzenie. Tymczasem Kim Dzong Un zamierza spełnić swoje groźby o intensywnym rozwoju programu atomowego, zbrojeniach w głowice nuklearne i „uprzedzających atakach atomowych”. Południowokoreańska agencja prasowa Yonhap, powołując się na dane wywiadu Korei Południowej, ujawnia plany reżimu. Pyzaty dyktator przeprowadzi próbę jądrową.

Korea Północna i kolejna próba jądrowa. III wojna światowa?

Agencja twierdzi, że próba nuklearna zostanie przeprowadzona między 16 października, a 8 listopada. Deputowany południowokoreańskiego parlamentu Ju Sang Bum jest zdania, że Korea Północna termin próby nuklearnej uzależnia od 20. zjazdu Komunistycznej Partii Chin i wyborów w USA.

Będzie to 7. próba jądrowa przeprowadzona przez reżim Kimów. Wojsko Korei Południowej już w kwietniu ostrzegało, że Korea Północna odbudowuje tunele na poligonie nuklearnym, które częściowo zlikwidowała w 2018 roku na kilka tygodni przed przystąpieniem do zawieszonych obecnie negocjacji.

Według południowokoreańskiej służby wywiadowczej NIS Korea Północna zakończyła przygotowania do testu nuklearnego w tunelu Punggye-ri, gdzie w latach 2006-2017 przeprowadziła sześć podobnych prób – informuje Radio ZET.