18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wojna wisi w powietrzu!

Korea Północna wystrzeliła kolejne rakiety!

Wojciech Kozicki
25.03.2021  08:39
Korea Północna znowu wystrzeliła rakiety. Kim Dzong Un chce sprowokować wojnę?
Korea Północna znowu wystrzeliła rakiety. Kim Dzong Un chce sprowokować wojnę? Fot: Laski Diffusion/Laski Diffusion/East News

Korea Północna drugi raz od weekendu WYSTRZELIŁA RAKIETY! USA i Japonia potwierdzają, że Kim Dzong Un wystrzelił dwa pociski balistyczne w kierunku Morza Japońskiego. Tymczasem siostra Kima mówi otwarcie o „inwazji i przygotowaniach do wojny”.

Korea Północna chce wywołać III wojnę światową? Wczoraj pisaliśmy o dwóch pociskach wystrzelonych przez Kim Dzong Una, ale na tym nie koniec, bo potwierdzono, że komunistyczny reżim odpalił kolejne pociski balistyczne w kierunku Morza Japońskiego.

Korea Północna znowu wystrzeliła rakiety

Jako pierwsza o wystrzeleniu pocisków poinformowała japońska straż ochrony wybrzeża. Wydano oficjalne zalecenie, by jednostki pływające „nie zbliżały się do podejrzanych obiektów, które spadły do morza”.

Japoński rząd wydał komunikat, uspokajając, że wystrzelenie pocisków nie stanowiło zagrożenia dla kraju, ponieważ nie weszły w obszar japońskich wód terytorialnych czy wyłącznej strefy ekonomicznej Japonii. Tymczasem prezydent Korei Południowej Mun Dze In zwołał na czwartek posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Krajowego, by przeanalizować okoliczności wystrzelenia pocisków.

Pociski zostały prawdopodobnie zostały wystrzelone o godz. 7:06 i 7:25 czasu lokalnego. Jeden przeleciał 420 kilometrów, a drugi 430 kilometrów. Oba wpadły do morza.

Pociski zostały wystrzelone z poligonu na wschodnim wybrzeżu KRLD w stronę Morza Japońskiego – podaje RMF FM.

Czy Kim Dzong Una da się jeszcze uspokoić? Korea Północna oficjalnie mówi już o intensywnym zbrojeniu armii i rozwoju programu nuklearnego, ignorując całkowicie próby kontaktu ze strony administracji Joe Bidena. Siostra Kim Dzong Una wprost mówiła niedawno o inwazji i przygotowaniach do wojny, grożąc kolejnym krajom.

Czytaj także