18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dyktator mody

Kim Dzong Un rozkazuje jak się ubierać

Wojciech Kozicki
09.02.2021  15:10
Korea Północna i moda narzucona przez kim Dzong Una
Korea Północna i moda narzucona przez kim Dzong Una Fot: Laski Diffusion/Laski Diffusion/East News

Korea Północna to miejsce, gdzie życie szczególnie grozi śmiercią. Kim Dzong Un wydaje kolejne rozkazy społeczeństwu i zamienia ich życie w jeszcze potworniejsze piekło na ziemi. Tym razem komunistyczny dyktator wziął się za modę, w tym fryzury. Aż się włos na głowie jeży!

Korea Północna i kolejny pomysł Kim Dzong Una. Ostatnio, z powodu klęski głodowej, zarządził czego ludzie nie mogą jeść. Tym razem puszysty tyran chce, by młodzież odcięła się od imperialistycznych gorszących trendów mody. Oficjalnie w Korei Północnej zakazane jest już farbowanie włosów – dozwolony jest tylko naturalny kolor włosów.

Nowe prawo i przepisy w Korei Północnej

Jak donoszą media, w Korei Północnej trwają prace nad ustawą dotyczącą zwalczania obcych kulturowo wpływów. Do więzienia lub obozu koncentracyjnego można już trafić nie tylko za posiadanie zagranicznych filmów lub prasy. Służby biorą się za osoby, które mają „nieodpowiednie fryzury”.

Aby mieszkańcy Korei Północnej mieli jednak odrobinę wolności, komuniści sporządzili listę AŻ 15 dozwolonych fryzur do wyboru. Cieniowanie, farbowanie oraz jakakolwiek asymetria są surowo zakazane. Krzysztof Rutkowski miałby przechlapane...

Kim Dzong Un nie pozwoli również, by zachodnia moda zwichrowała umysły Koreańczyków. Zakazane jest również noszenie jeansów z przetarciami, kolczyków w nosie lub ustach, zabronione są koszulki z nadrukami. Jeśli kobieta zostanie przyłapana w kabaretkach lub zbyt krótkiej spódniczce, musi się liczyć z wysoką karą finansową. Jeśli ktoś złamie przepisy kilkukrotnie, czeka go zesłanie do obozów pracy jak z horroru (i to na kilka pokoleń). Media przypominają jednak, że restrykcje modowe obowiązują w Korei podobno już od 2018 roku.

Od dawna wiadomo natomiast, że w Korei Północnej nie wolno oglądać zagranicznych filmów, słuchać zagranicznej muzyki, tańczyć w prowokującym stylu, a także zabronione jest posiadanie zagranicznego telefonu i wykonywanie połączeń telefonicznych poza Koreę Północną. Koreańczycy mogą za to głosować w wyborach na kogo chcą… tylko, że na kartach do głosowania jest tylko jeden kandydat.

Czytaj także
Przeczytaj więcej