18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żony Kima ni ma

Kim Dzong Un zabił żonę? Szok w Korei Północnej

Wojciech Kozicki
31.01.2021  10:06
Gdzie jest żona Kim Dzong Una? Korea Północna może mieć wkrótce nową pierwszą damę...
Gdzie jest żona Kim Dzong Una? Korea Północna może mieć wkrótce nową pierwszą damę... Fot: Laski Diffusion/Laski Diffusion/East News

Korea Północna to miejsce, gdzie życie grozi śmiercią. Kim Dzong Un już wiele razy pokazał, że nie ma litości dla nikogo, potrafi w okrutny sposób pozbyć się nawet członków własnej rodziny. Czy ofiarą pyzatego tyrana padła jego żona Ri Sol Ju?

Korea Północna i tajemnicze zniknięcie Ri Sol Ju. Czy żona Kim Dzong Una została zamordowana lub zesłana do obozu? Media zwracają uwagę, że ostatni raz była widziana publicznie 25 stycznia 2020 roku. Gdzie zniknęła na cały rok? Czy w ogóle żyje? Okazuje się, że komunistyczny dyktator prawdopodobnie znalazł sobie nową miłość.

Zniknięcie żony Kim Dzong Una

Żona Kim Dzong Una ostatni raz pojawiła się w teatrze Samjiyon w Pjongjangu na przedstawieniu z okazji Nowego Roku Księżycowego, które odbyło się 25 stycznia 2020 r. Wcześniej bardzo często pojawiała się publicznie z mężem, a jej rola jako pierwszej damy była mocno podkreślana w trakcie państwowych uroczystości. Istnieją podejrzenia, że jej rola rosła zbyt szybko, a wiadomo, że Kim Dzong  Un obawia się konkurencji.

Onet.pl przypomina, że Ri towarzyszyła swojemu mężowi podczas szczytu północnokoreańskiej dyplomacji w 2018 roku, kiedy spotkał się z prezydentem Korei Południowej Moon Jae-in i jego żoną Kim Jung-sook w Pjongjangu. Była z nim także na spotkaniu z chińskim prezydentem Xi Jinpingiem. Dyktator poczuł się zagrożony?

Analitycy nie przypuszczają, że została zamordowana przez męża. Przypominają, że w przeszłości zdarzało jej się już znikać z mediów na wiele miesięcy. Podejrzewają, że być może Kim ukrył ją w obawie przez zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2, który… oficjalnie w Korei Północnej nie istnieje. Niektórzy podejrzewają również, że zaszła w ciążę i po prostu zajmuje się potomstwem tyrana.

Jej zniknięcie może być spowodowane przez COVID-19. Jako matka z małymi dziećmi, uczestnicząc w działaniach publicznych ryzykuje potencjalną infekcję – powiedział dyrektor działu badań nad Koreą Północną w Koreańskim Instytucie Narodowego Zjednoczenia (KINU) Hong Min.

Nowa miłość Kim Dzong Una?

Media podejrzewają również, że Kim Dzong Un po prostu ma wielki apetyt na miłość, i znalazł sobie nową oblubienicę. U jego boku była widziana wokalistka Hyon Song-wol, śpiewająca w prorządowym zespole Moranbong Band. 10 lat temu podobno łączył ją płomienny romans z Kimem. Czy wokalistka teraz śpiewająco wysiadała pierwszą damę? Przypominamy, że Kim był nią jednak tak zafascynowany, że uczyniono ją członkiem komitetu centralnego rządzącej Partii Robotniczej Korei.

Krążyły plotki, że 43-letnia Hyon Song-wol zniknęła w 2013 roku i mówiło się, że mogła zostać zamordowana za nagranie seks taśmy. Okazało się jednak, że żyje, gdy pojawiła się z Kim Dzong Unem na paradach wojskowych i otrzymywała kwiaty od komunistycznych dygnitarzy. Czy zostanie nową pierwszą damą Korei Północnej?

Czytaj także
Przeczytaj więcej