18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Znów straszą

Korea Północne chce "wstrząsnąć światem". Co knuje Kim?

Bartłomiej Ciepielewski
09.02.2022  16:49
Kim Dzong Un straszy USA
Kim Dzong Un straszy USA Fot: Alexander Khitrov/Shutterstock

Po chwilowej poprawie relacji z USA, Kim Dzong Un znów wymachuje szabelką. Ostatnio północnokoreańskie władze oświadczyły, że jako jedno z nielicznych państw, mogą sprzeciwić się Stanom Zjednoczonym. Tamtejsze MSZ ostrzega też, że Koreańczycy mogą "wstrząsnąć światem".

W Korei Północnej od miesięcy łagodnie mówiąc nie przelewa się, lecz Kim Dzong Un za wszelką cenę kontynuuje zbrojenia, nie zwracając uwagi na obywateli. Od stycznia w kraju przeprowadzono około siedem testów rakietowych. Podczas ćwiczeń wystrzelono też rakietę Hwasong-12 o zasięgu około 6000 kilometrów.

Planowo, pociski szykowane przez Północ mają docierać nawet do USA. Jak zauważa Reuters, działania Korei znów wywołały międzynarodowe napięcie.

Korea Północna straszy USA

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Korei Północnej opublikowało ostatnio oświadczenie, w którym informuje, że przeprowadzona w styczniu seria testów rakietowych była "niezwykłym osiągnięciem", które wzmocniło "zdolności odstraszające kraju".

W dzisiejszym świecie, w którym wiele krajów marnuje czas na porozumienie ze Stanami Zjednoczonymi poprzez uległość i ślepe posłuszeństwo, tylko nasz kraj może wstrząsnąć światem, wystrzeliwując pocisk, mający w swoim zasięgu kontynent amerykański - przekazał tamtejszy resort obrony.

MSZ zaznacza, na świecie tylko kilka krajów posiada międzykontynentalne pociski balistyczne, bomby wodorowe oraz pociski naddźwiękowe.

Do oświadczenia odniósł się Departament Stanu USA zapewniając, że USA "nie mają wrogich zamiarów" wobec Korei i chcą powrotu do dialogu. Zdaniem rzecznika Departamentu Stanu to Korea Północna stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa i międzynarodowego pokoju.