18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Foch Kima i świata ni ma

Korea zapowiada "atomowe ataki uprzedzające"

Wojciech Kozicki
12.09.2022  09:10
Kim Dzong Un grozi światu atakiem nuklearny. Korea Północna rozpęta III wojnę światową?
Kim Dzong Un grozi światu atakiem nuklearny. Korea Północna rozpęta III wojnę światową? Fot: Shutterstock/Goga Shutter

Korea Północna przeprowadza kolejne próby rakietowe i grozi światu nuklearną zagładą. Tymczasem Kim Dzong Un w czwartek 8 września ogłosił nowe prawo w Korei Północnej. Zapowiedział, że od teraz w każdej chwili sam może zarządzić „nuklearne ataki wyprzedzające”, by bronić swojego kraju.

Korea Północna znów szczerzy kły, chociaż wydaje się bezzębnym drapieżnikiem. Kim Dzong Un 8 września 2020 ogłosił, że jego kraj „nieodwracalnie stał się atomowym mocarstwem i nigdy nie zrezygnuje z broni jądrowej”. Zgodnie z nową doktryną, dyktator przyznał sobie uprawnienia, by przeprowadzać „wyprzedzające ataki nuklearne”, gdy uzna, że ktoś zagraża Korei Północnej.

Korea Północna i broń atomowa. Kim Dzong Un szykuje pociski?

Jak donoszą CNN i Koreańska Centralna Agencja Prasowa, Korea Północna oficjalne uznała broń atomową za „środek obrony narodowej”. Nie może także dzielić się technologią  broni jądrowej z innymi krajami. Kim Dzong Un zapowiedział również, że denuklearyzacja to definitywnie zamknięty rozdział i żadnych negocjacji już nie będzie.

Co szykuje Kim Dzong Un? Amerykańskie służby podejrzewają, że Korea Północna w ten sposób przygotowuje grunt, by wbrew zakazom ONZ, przeprowadzić kolejny test broni jądrowej. Poprzedni miał miejsce w 2017 roku i był to już siódmy północnokoreański test takiej broni. 

Największe znaczenie w tworzeniu prawa dotyczącego polityki w zakresie broni jądrowej ma wyznaczenie nieodwracalnej linii, aby nie było możliwości targowania się w sprawie naszej broni jądrowej — powiedział Kim w przemówieniu do Najwyższego Zgromadzenia Ludowego. (Business Insider)

Agencja Reutera pisze, powołując się na tajny raport ONZ, że Korea Północna staje się coraz groźniejsza i „wykazuje coraz większe zdolności do produkcji materiałów rozszczepialnych w ośrodku w Jongbjon”. Ujawniono również, że Kim Dzong Un, mimo potwornego kryzysu i klęski głodu w Korei Północnej, zarządził przyspieszenie prac w ramach programów rakietowych, które zainicjowano w 2021 roku.