18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka pompa

Koronacja króla Karola III. To będzie IMPREZA STULECIA

06.10.2022  18:00
Podano datę koronacji króla Karola III
Podano datę koronacji króla Karola III Fot: NEIL HANNA/AFP/East News

Koronacja króla Karola III będzie niezapomnianym wydarzeniem. Na Wyspach Brytyjskich planowana jest niezapomniana i wiekopomna impreza. Myślicie, że naród jest gotowy na taką fetę?

Śmierć królowej Elżbiety II sprawiła, że Wielka Brytania pogrążyła się we łzach. Monarchini była najdłużej panującym na Wyspach Brytyjskich władcą w historii tego kraju. Niestety, nagłe załamanie zdrowia zakończyło jej panowanie.

Tragiczne wydarzenie, jakim bez dwóch zdań jest śmierć matki, sprawiło, że książę Karol oficjalnie stał się królem. Do tej pory był najdłużej "czekającym" na koronę księciem w historii. 

Koronacja króla Karola III będzie wielkim wydarzeniem

To już oficjalne. Karol, najstarszy syn Elżbiety II, został po jej śmierci nowym królem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. 73-letni książę jest najstarszym monarchą wstępującym na tron w brytyjskiej historii. Pochodzi jednak z bardzo długowiecznej rodziny, dlatego jego panowanie wcale nie musi być krótkie.

Książę Karol oficjalnie obejmie władzę w Zjednoczonym Królestwie po tym, jak zostanie uroczyście ukoronowany w Londynie. Wiadomo już, kiedy się to odbędzie i że z całą pewnością spodziewać możemy się imprezy stulecia.

Jak donosi Bloomberg, wielki dzień nowego monarchy został wstępnie zaplanowany na 3 czerwca 2023 roku. Źródła donoszą, że pałacowi Buckingham bardzo zależy właśnie na tej konkretnej dacie, jednak nie ma jednak pewności, czy plany nie ulegną jeszcze zmianie bliżej podanego terminu. 

Jego Wysokość poradzi sobie z tą rolą?