18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronawirus w natarciu

Makabryczne nagranie. Kostnice przepełnione, zwłoki leżą na ulicach

03.04.2020  19:48
Makabryczne nagranie. Kostnice przepełnione, zwłoki leżą na ulicach
Makabryczne nagranie. Kostnice przepełnione, zwłoki leżą na ulicach Fot: Twitter/Printscreen

Koronawirus SARS-COV-2 obnaża nieprzygotowanie kolejnych państw do pandemii. Prawdziwa tragedia dzieje się w Ekwadorze.

Pandemia nie oszczędza kolejnych krajów. W USA koronawirusem SARS-COV-2 zakaziło się już trzykrotnie więcej osób niż (oficjalnie) w Chinach. Na całym świecie COVID-19 zdiagnozowano już u ponad miliona osób, zmarło ponad 55 tysięcy.

Tragicznie jest nie tylko we Włoszech, Hiszpanii czy USA. Koszmar przeżywa Ekwador, w którym pandemia obnażyła koszmarną sytuację w służbie zdrowia oraz działaniu państwa.

Zwłoki na ulicach

Jak dotąd w całym Ekwadorze zdiagnozowano COVID-19 u niespełna 3,5 tysiąca osób, nie żyje 145 z nich. Oficjalnie. Niestety, chorych i ofiar może być dużo więcej. Ludzie nie doczekują testów i wizyty w szpitalach, umierają w domach, a władze nie nadążają ze statystykami.

Najgorzej jest w mieście Guayaquil, gdzie COVID-19 stwierdzono już u ponad 1300 osób! Jak podaje "The Washingtn Post", na karetkę chorzy czekają nawet po kilka dni, ciała zmarłych dosłownie leżą na ulicach. Zawijane są w folię i kartony, i porzucane na chodnikach - inaczej nie ma szans na ich odbiór. Część rodzin zmuszona jest mieszkać ze zwłokami bliskich.

Koronawirus na świecie

Przeczytaj więcej
Komentarze