18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

makabra

Prezydent każe strzelać do łamiących kwarantannę. "Pogrzebię was"

Emilia Waszczuk
04.04.2020  12:02
Prezydent każe strzelać do łamiących kwarantannę. "Pogrzebię was"
Prezydent każe strzelać do łamiących kwarantannę. "Pogrzebię was" Fot: PCOO EDP/Wikipedia

Makabryczny rozkaz prezydenta Filipin. Rodrigo Duterte polecił strzelać do ludzi, którzy łamią zasady izolacji związanej z pandemią koronawirusa.

Dramat na Filipinach. Tamtejszy prezydent, znany z kontrowersyjnych wypowiedzi i decyzji Rodrigo Duterte, ani myśli pokojowo rozwiązać problemów związanych z pandemią koronawirusa. 15 marca wprowadził na największej wyspie Luzon przymusową izolację obywateli.

"Pogrzebię was"

Za złamanie kwarantanny nie przewiduje mandatów, nie wymyślił też więzienia. Nakazał wojsku strzelać do nieposłusznych obywateli. I to strzelać tak, aby zabić.

Wydałem rozkazy policji i wojsku: jeśli będą kłopoty i opór, a ich życie zostanie zagrożone, mają strzelać tak, by zabić - powiedział w środę. - Czy to do was dotarło? Pogrzebię was.

Bezwzględne ogłoszenie Duterte to reakcja na protesty w Quezon City w Manilii. Ludzie wyszli tam z domów na ulice, zablokowali pobliską autostradę i apelowali o pomoc. Jak się okazało, zostali zamknięci w domach, nie pracują, są pozbawieni środków do życia i od dwóch tygodni nie dostali pomocy żadnej żywnościowej!

Czytaj także