18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronamsza

COVID-19 w kościele. Poszli odpędzać koronawirusa, 46 osób zakażonych

17.03.2020  17:18
COVID-19 w kościele. Poszli odpędzać koronawirusa, 46 osób zakażonych
COVID-19 w kościele. Poszli odpędzać koronawirusa, 46 osób zakażonych Fot: Shutterstock

Aż 46 osób zakażonych koronawirusem SARS-COV-2 i kilkadziesiąt oczekujących na wyniki badań po specjalnym, antykoronawirusowym nabożeństwie w kościele.

Koszmar w kościele w Korei Południowej. To już drugi przypadek bezmyślnego podejścia do koronawirusa SARS-COV-2 w tym kraju, połączony z religią. Pierwsza była "pacjentka 31", która wywołała epidemię i falę zarażeń, dwa razy udając się na mszę. Teraz jest jeszcze ciekawiej.

Koronamsza

Kościół River of Grace Community w Seongnam zorganizował masowe odpędzanie koronawirusa. W świątyni zebrało się w sumie 135 osób, którym wprost do ust wtryskiwano "świętą wodę" z  domieszką soli, niedezynfekowanego dozownika. Miała ona zapobiec zakażeniu. Niestety, nie wyszło.

I tym razem głęboka wiara i modlitwy jedynie zaszkodziły ludziom. 46 ze 135 osób już choruje na COVID-19. Reszta czeka na diagnozę.

Specjalne nabożeństwa odbyły się 1 i 8 marca. O tym, że to właśnie na nich doszło do masowego zarażania, ludzie dowiedzieli się dopiero po przejrzeniu kościelnego monitoringu.

Przeczytaj więcej
Komentarze