18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Cud

Maleńki bohater! 3 tygodniowy wcześniak pokonał COVID-19

24.04.2020  19:32
Maleńki bohater! 3 tygodniowy wcześniak pokonał COVID-19
Maleńki bohater! 3 tygodniowy wcześniak pokonał COVID-19 Fot: Kristina Bessolova/Shutterstock

Koronawirus wszystkich nas przeraża. W morzu złych informacji pojawia się jednak coraz więcej dobrych. Doniesienia płynące ze Szkocji poprawią Wam humor.

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie. Jednakże są osoby, które stają się małymi bohaterami w dobie pandemii. Przypadek 3 tygodniowego wcześniaka ze Szkocji dowodzi, że mogą to być niewielkie jednostki w dosłownym tego słowa znaczeniu. 

Koronawirus nie pokonał malutkiej bohaterki

Malutka Peyton Maguire urodziła się 8 tygodni przed terminem. Na domiar złego zakaziła się koronawirusem i w jej tycim ciałku rozwinął się zabójczy COVID-19. Dziecko pokonało zakażenie i jest już z rodzicami w swoim domku.

To, co przeżyli jej najbliżsi było straszne. Peyton w chwili narodzin ważyła zaledwie 1,5 kilograma i jeszcze musiała pokonać śmiertelnie niebezpieczną chorobę. Taki start nie zdarza się często. Na szczęście dzielne dziecko dało radę.

Mówili mi: "Nic jej nie jest, nie panikuj", ale uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa

- wspomina w rozmowie z BBC matka dziecka, Tracy Maguire.

Peyton otrzymywała sterydy, by wzmocnić płuca. Po kilku dniach szczęśliwie zaczęła wracać do zdrowia. Dziewczynka jest najprawdopodobniej najmłodszą osobą na świecie, która wygrała bój z COVID-19.