18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramatyczne sceny

Koronawirus: Na ulice miasta wyjadą ciężarówki do przechowywania zwłok

01.04.2020  17:57
Koronawirus: Na ulice miasta wyjadą ciężarówki do przechowywania zwłok
Koronawirus: Na ulice miasta wyjadą ciężarówki do przechowywania zwłok Fot: AP/Associated Press/East News

Koronawirus sprawił, że jesteśmy świadkami scen tak dramatycznych, że trudno zmieścić je w głowie i objąć rozumem. W Nowym Jorku sytuacja bardzo się pogorszyła. Olbrzymie miasto jest zmuszone podjąć radykalne kroki. 

Koronawirus pokazał nam dobitnie, jak bardzo jesteśmy bezradni w obliczu epidemii. Świat zmienił się na naszych oczach w coś dramatycznego. Widzimy, jak Włochy i Hiszpania nie nadążają z popieleniem zwłok zmarłych, a już za chwilę podoba sytuacja może mieć miejsce w Nowym Jorku.

Z tej przyczyny miasto zdecydowało się na pewne kroki zaradcze. Na ulice wyjadą ciężarówki z chłodniami, które mają służyć do przechowywania zwłok osób zmarłych na koronawirusa. Ta decyzja przeraża. 

Nowy Jork walczy z koronawirusem

Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego zdecydowała się na zakup 85 ciężarówek z chłodniami, które posłużą jako prowizoryczne kostnice. Ma to zabezpieczyć Nowojorczyków przed przepełnieniem obecnie istniejących kostnic.

Takie chłodnie zostały zaoferowane wszystkim szpitalom w Nowym Jorku. Na razie nie sposób ustalić, jak długo będą one potrzebne. Trzymamy kciuki za to, by Nowojorczycy poradzili sobie z wirusem lepiej niż niektóre kraje.

Obyśmy już nigdy nie musieli oglądać takich obrazów, jak ciężarówki przemienione w chłodnie. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej