18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polskę czeka to samo?

Tragiczne doniesienia z Włoch. Rekordowa liczba zgonów

Emilia Waszczuk
21.03.2020  10:36
Tragiczne doniesienia z Włoch. Rekordowa liczba zgonów
Tragiczne doniesienia z Włoch. Rekordowa liczba zgonów Fot: LaPresse/Associated Press/East News

Bardzo złe informacje z Włoch. To najbardziej dotknięty koronawirusem SARS-COV-2 kraj w Europie. Ostatniej doby zmarło tam ponad 600 osób!

27 lutego we Włoszech łączna suma osób, u których zdiagnozowano COVID-19, wynosiła 528. Zaledwie tydzień później chorowały już 2502 osoby. 21 marca liczba zakażonych wzrosła do 47021, z czego w ciągu jednego dnia chorobę wywołaną koronawirusem zdiagnozowano u 5986 pacjentów!

Włochy są drugim na świecie krajem z największą liczbą zakażonych i pierwszym z największą liczbą ofiar. Od początku epidemii zmarły tam już 4032 osoby. Ostatnia doba okazała się dotąd najtragiczniejsza - jednego dnia odnotowano aż 627 zgonów!

Koronawirus pustoszy Włochy

Sytuacja Włochów jest tragiczna. Kolejny tydzień uwięzieni są w swoich domach, szpitale pękają w szwach, a bezradni lekarze muszą wybierać, kogo leczyć. Osoby starsze mają najmniejsze szanse na uzyskanie specjalistycznej pomocy.

Niestety, ogromna liczba zachorowań i zgonów wywołała kolejny problem. Czasowo zakazane zostały jakiekolwiek uroczystości kościelne, nawet pogrzeby. Ciała ofiar nie mieszczą się w kostnicach. Zaczęto więc składować je w kościołach. W ostatnich dniach świat obiegły zdjęcia ukazujące wojskowe ciężarówki, wywożące setki trumien z Lombardii.