18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straszna choroba

Koronawirus SPALIŁ PŁUCA 18-latka. Chłopak jest po przeszczepie

29.05.2020  13:26
Koronawirus SPALIŁ PŁUCA 18-latka. Chłopak jest po przeszczepie
Koronawirus SPALIŁ PŁUCA 18-latka. Chłopak jest po przeszczepie Fot: Deliris/Shutterstock

Koronawirus jest śmiertelnie niebezpieczny i cały świat wydaje się już o tym wiedzieć. Tragiczny przypadek 18-latka z Mediolanu jedynie to potwierdza. Płuca chłopca w przebiegu COVID-19 zostały tak zdewastowane, że pomóc mógł mu jedynie przeszczep.

Koronawirus sieje na świecie grozę. Już wszyscy zauważyli, że z chorobą, którą wywołuje nie ma żartów, a jednak wciąż historie ze świata potrafią nas przerazić. Przykład 18-latka z Mediolanu jest wyjątkowo wstrząsający. Młody chłopak wycierpiał wiele z uwagi na czasy zarazy.

Koronawirus jest również niebezpieczny dla osób w kwiecie wieku. 18-letni Włoch przez to, że zakaził się koronawirusem musiał przejść przeszczep obu płuc. To pierwszy taki przypadek w Europie. Lekarze opisują sytuację bardzo obrazowo: koronawirus dosłownie "spalił" płuca chłopaka w kilka dni.

Koronawirus "spalił" mu płuca

18-latek nie cierpiał na żadne inne choroby współistniejące. Niestety, mimo to po zarażeniu jego płuca przestały działać. Przez dwa miesiące utrzymywany był w śpiączce z powodu bardzo ciężkiego stanu. Lekarze robili, co mogli, by go uratować. 

10 dni po przeszczepie obu płuc chłopak powoli wraca do zdrowia. Rodzina wiedziała, że tylko cud może uratować 18-latka więc teraz wierzy, że skoro najgorsze ma już za sobą to zacznie wreszcie wracać do sił.

Tego mu z całego serca życzymy, a do naszych czytelników apelujemy o nie lekceważenie wciąż obecnego zagrożenia.