18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bezlitosny atak

Niepokojące wieści z Antarktydy. Wojsko potwierdziło informacje

Bartłomiej Ciepielewski
23.12.2020  12:02
Koronawirus zaatakował Antarktydę
Koronawirus zaatakował Antarktydę Fot: PHOTOSHOT/REPORTER

Koronawirus całkowicie opanował naszą planetę. Na ostatnim, wolnym od zarazy kontynencie potwierdzono 36 przypadków zakażeń. Chilijska baza badawcza wstrzymała pracę.

Zabójczy wirus dotarł do znajdującej się na Antarktydzie Zachodniej bazy badawczej Bernardo O'Higgins. Zakażonych zostało 26 wojskowych oraz 10 cywilów. Stacja, na której stwierdzono przypadki zachorowań na COVID-19 jest jedną z 13 działających baz chilijskich.

Koronawirus dotarł na Antarktydę

Zakażonych pracowników przetransportowano do znajdującego się na południu Chile miasta, Punta Arenas. Stan personelu oceniany jest jako dobry. Wszyscy zakażeni przebywają w izolacji, a do stacji badawczej wysłano nową załogę.

Dzięki odpowiednim działaniom zapobiegawczym udało się odciążyć wspomniany personel, u którego po kontroli lekarskiej i wykonaniu testów stwierdzono COVID-19 - poinformowała chilijska armia.

Na Antarktydzie zazwyczaj przebywa od 1 tys. do 5 tys. osób. Większość z nich to naukowcy, personel pomocniczy i wojskowi. Najwięcej badaczy trafia na szósty kontynent w okresie letnim.